اخبار, لوله

کاربردهای ویژه لوله های پلی اتیلن چیست؟

کاربرد های خاص لوله پلی اتیلن

کاربردهای رایج لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلنی از مواد پلیمری در سایزها و قطرهای متفاوت تولید میشوند که در کاربردهای صنعتی نیز بکار برده میشوند. رایج ترین کاربرد لوله های پلی اتیلن در اندازه های کم، متوسط و بزرگ در لوله کشی آب و فاضلابها میباشد. از کاربردهای رایج این لوله ها میتوان به انشعاب گرفتن، منتقل کردن آب های سطحی، آبیاری تحت فشار، منتقل کردن فاضلابهای ساختمانها و کارخانجات اشاره کرد. در تولید این لوله ها کلیه اصول بهداشتی رعایت شده است و بسیار مرغوب هستند. به همین علت تقریبا بالاتر از ۹۰% لوله کشی ها لوله های پلی اتیلنی هستند. اما فکر می کنید که لوله های پلی اتیلنی فقط در همین موارد بکار برده میشوند؟ یا ممکن است در کاربردهای ویژه دیگری از آنها استفاده شود که ما از آنها مطلع نیستیم؟

کاربردهای ویژه لوله های پلی اتیلن

آیا تا به حال به این مسئه توجه داشته اید که اگر کابلهای برق، مخابرات و فیبرهای نوری که در زیر زمین اجرا شده اند نقصی در آنها بروز کند، چطور میتوان آنها را درست کرد؟ آیا ممکن است که اشخاص زمین را گود کنند تا به کابلها دست یابند؟ واضح است که این اتفاق نمی افتد. در این شرایط برای کابلهای برق و مخابرات و فیبرهای نوری از لوله های پلی اتیلنی با فشار بالا استفاده می کنند. لوله های گاروگیتی ۲جداره که دارای قطرهای بالا هستند در این موارد استفاده میشود تا فضایی که انسان بتواند در آن به کابل ها دسترسی داشته باشد را ایجاد شود. در این شرایط اشخاصی که میخواهند کابلها را چک کنند میتوانند با امنیت کامل از این منهولها عبور کنند.

کاربردهای ویژه لوله های پلی اتیلن

کاربرد لوله پلی اتیلن در معدن

از موارد دیگری که زیاد از آنها حرفی به میان نیامده است میتوان به استفاده از لوله های پلی اتیلن در معدن ها و کف رودخانه ها اشاره کرد. در معدن ها کلیه مواد اعم از دوغابها، سیالات شیمیایی، فاضلابها، آبها، مواد معدنی، کابلهای برق، کابلهاب مخابرات، انتقال گاز و غیره به وسیله لوله های پلی اتیلنی منتقل می شوند.

کاربرد لوله های پلی اتیلن در لایه روبی رودخانه

یکی دیگر از کاربردهای ویژه لوله های پلی اتیلن بکارگیری آنها برای لایه روبی رودخانه ها است. در این پروسه گل و لای هایی که در کف رودخانه است به وسیله لوله های پلی اتیلن گرد آوری میشود و جهت تولید کودها و ماسه های مصنوعی جهت دریاچه های مصنوعی بکار میشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید