اخبار, تجهیزات ساختمان, تجهیزات ساختمانی هوشمند, تکنولوژی هوشمند

کفپوش های هوشمند هیجان انگیز (بخش اول)

کفپوش های هوشمند

خانه هایی با اجزای هوشمند

خانه‌ای با کف پوش هوشمند جزء یکی از مواردی است که سرعت رشد خوب و مناسبی دارد و هنوز برای پیشرفت آن در آینده وجود دارد. یکی از قسمت های جذاب و جالب زندگی مدرن، هوشمند کردن ساختمان‌ها و کنترل قسمت‌های گوناگون و مختلف ساختمان به وسیله اسمارت فون‌ها به‌ شمار می‌آید. به این دلیل ساخت تجهیزات و امکانات جدید و ابداعات گوناگون در این موضوع مقبولیت بسیاری برای سازندگان آن در پی خواهد داشت.

اولین کفپوش هوشمند

معرفی اولین کف پوش هوشمند که توسط Baudisch و گروه تحقیقاتش رونمایی شده بود. این کفپوش دارای ضخامت ۲ میلی‌متر، در حدود ۲/۵ متر مربع می‌باشد و ۳۲ حسگر در هر متر مربع آن وجود دارد که آن را می‌توان برای انواع زمین‌ها استفاده نمود تا تستهای ویژه یک کف پوش هوشمند روی آن صورت گیرد. هنگام اطلاع از افتادن فرد روی زمین سنسورهای این کف‌پوش فعال می‌شود‌، سپس دری باز می‌شود و صدای سیگنال در می‌آید. این کف پوش هوشمند همچنین قادر به تشخیص افتادن فرد یا شی‌ء می‌باشد.

کفپوش هوشمند

این کف پوش هوشمند به وسیله یک پوشش انعطاف پذیر با رزولوشن بسیار زیاد پوشانده شده‌ که قابلیت تشخیص هر حرکتی که در اثر  فشار ایجاد می‌شود را دارد. فشارهای وارد شده از طریقه LED‌ های مادون قرمز که گرداگرد کف پوش نصب شده است، ضبط و ثبت می‌شود و سیگنال‌هایی را به دوربینی که زیر سطح آن وجود دارد، می‌فرستد. کلیه این داده‌ها توسط نرم افزار بررسی می شود و بعد از محاسبه‌ اندازه فشار حقیقی هر شی‌ء، جواب مناسب آن ارسال می‌شود. برای نمونه اگر روی این کف پوش چندین نفر ایستاده باشند، ممکن است برای شروع بازی ویدئویی به گونه‌ای مستقیم روی زمین تصویری ظاهر شود. سازندگان اعتقاد دارند این کف پوش هوشمند برای استفاده‌ی سالمندانی که به تنهایی زندگی می‌کنند بسیار مفید و کارآمد است.

هوشمند سازی در آینده ای نه چندان دور

به دلیل توسعه فن آوری، این محصولات هوشمند می‌توانند بیشتر از آن چیزی که حتی به خاطر آن اختراع نیز شده‌اند هر روز به ما کمک کنند. از تلفن‌هایی که ایمیل می‌فرستند و قابلیت دسترسی به اینترنت و ویدئو را دارند تا ظروف آشپزخانه‌ای که سریع غذا خوردن را به شما هشدار می‌دهند و‌ همچنین خانه‌ ای که به‌ اندازه‌ای هوشمند باشد که مکان شما را در هر لحظه از روز تشخیص دهید.

برای خواندن ادامه این مطلب به بخش دوم مراجعه کنید(بر روی کلمه “بخش دوم” مراجعه کنید).

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید