اخبار, دکوراسیون

طراحی داخلی آپارتمان مدرن

دکوراسیون

دکوراسیون سرد دوست دارید یا گرم؟

خیلی از ما وقتی که اسم آپارتمان مدرن به گوشمان می خورد، به یاد رنگ های سرد و یک فضای بی روح می افتیم. به همین علت با این که امکان دارد خیلی از خصوصیت های این سبک طراحی داخلی با سلیقه و منزلمان هماهنگ باشد، ولی باز هم به سمتش نمی رویم و از به کار بردن آن پرهیز می کنیم. اما رساکالا به شما نشان می دهند که طرز فکرمان کاملا هم صحیح نیست و می توان یک طراحی آپارتمان مدرن ولی گرم و صمیمی داشت. بررسی این نکته ها به همراه این گروه در شناخت بیشتر این سبک به شما کمک شایانی خواهد کرد.

دکوراسیون

رنگ های سرد و خنثی

طراحان گروه رساکالا بر این عقیده هستند که عدم شناخت سبک های معماری داخلی از جمله طراحی مدرن می تواند یکی از عامل هایی باشد که ما به سمت این سبک نرویم. لذا خصوصیت هایی را بیان می کنند که می تواند اطلاعات و آگاهی ما را افزایش دهد:

  • هدف از این نوع طراحی ایجاد فضایی ساده، خلوت و آرام است.
  • بهتر است از میزهای مربع شکل و کوتاه استفاده شود.
  • مبل ها شکل ساده ای دارند و می توانند بیشتر از جنس چرم تا تماما پارچه.
  • از متریال هایی مثل شیشه و فلزات بیش تر می توان استفاده نمود.
  • از رنگ های خنثی مثل سفید، تنالیته های رنگ طوسی بسیار استفاده می شود.
  • چیدمان به صورت ال یا نیم دایره می باشد و نیاز نیست مثل سبک کلاسیک چیدمان متقارن داشته باشید.
  • در این سبک یا از پرده استفاده نمی شود یا پرده های ساده (از نظر دوخت و طرح) و یا از کرکره های چوبی استفاده می شود.

این سبک محدود به یک محیط نمی شود و شما می توانید در فضاهای متعدد خانه مثل نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب از آن استفاده کنید.

رنگ های گرم

توصیه ما برای افرادی که می خواهند طراحی داخلی مدرنی داشته باشند ولی در عین حال استفاده از رنگ های سرد و خنثی را یکنواخت و خسته کننده می دانند، استفاده از چوب و ترکیب آن با رنگ های سفید و خاکستری تیره است. با این کار علاوه بر تبدیل کردن فضا به یک فضای گرم و دل نشین، چوب را هم وارد خانه خود می کنید. در کنار ترکیب که گفته شده، حضور گیاه، با رنگ سبز زنده و با طراوت، هارمونی بسیار زیبایی را برای شما ایجاد می کند. نورپردازی از دیگر نکاتی اصلی است که بایستی در طراحی مدرن به آن دقت کنید. بهتر است این نورپردازی به شکل مخفی و موضعی انجام پذیرد و اگر مایل به استفاده از لوستر هستید، منابع نوری بدون آویز گزینه خوبی به نظر می آیند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید