دسته‌بندی نشده

رنگ بندی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

رنگ بندی دکوراسیون داخلی و معرفی خصوصیات آنها

اگر از ما بپرسید که چه بخشی از نمای ظاهری دکوراسیون و معماری داخلی است که با روح و روان انسان بازی می کند؟ بدون درنگ می گوییم که رنگ بندی دکوراسیون منزل شما مستقیما، ذهن و مغز شما را درگیر حضور خودشان می کنند‌. پس اینکه بدانید هر رنگی با حضور خود در دیزاین خانه، چه پیام و پالسی را به ضمیر ناخودآگاه شما ارسال می کند بسیار مفید خواهد بود تا انتخابی مناسب تر داشته باشید.در علم روانشناسی ثابت شده که رنگ بندی دکوراسیون منزل بر خلق و خوی ساکنین منزل در دراز مدت تاثیر می گذارد و نتایج و بازخوردهای روحی و عاطفی آن غیر قابل کتمان است. طراحی دکوراسیون منزل بر اساس روانشناسی رنگها می تواند اهرمی کمک کننده برای داشتن لحظاتی شاد و بدون دغدغه باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی با زرد

از رنگ زرد شروع می کنیم نورانی و پر انرژی است ودر واقع نمادی از خورشید است. با حضورش نشاط و شادابی را در دکوراسیون نمایان می کند. ولی فراموش نکنید از زرد فقط باید در حاشیه ها و جزییات بهره ببرید و نه بیشتر. معمولا توصیه میشود که زرد با رنگهای خنثی مثل سفید یا خاکستری ترکیب شود تا شدت آن خیلی به چشم نیاید.

دکوراسیون

طراحی دکوراسیون داخلی با آبی

رنگ آبی ما را به یاد شاگرد ممتازهای دوران مدرسه می اندازد آرام است و بی سر و صدا، سرش توی لاک خودش است و معمولا به جز رنگ های خنثی دوست و رفیق دیگری ندارد. این رنگ برای کسانی که زندگی پر استرس و پر تنشی دارند مناسب است البته هر چه درجه شدت آبی کم میشود آرامبخشی آن نیز افزایش می یابد.

دکوراسیون

طراحی دکوراسیون داخلی با قرمز

قرمز از نظر روانشناسی تضاد مستقیم با رنگ های آرامبخش مثل آبی و سبز دارد. این رنگ با جذبه و خشن است و استفاده به جا و متناسب از آن می تواند خشم و هیجان کاذب را تخلیه کند. قرمز یک رنگ فانتزی و کمیاب در دکوراسیون ایرانی است ولی در استفاده از آن نباید زیاده روی کرد چون اصلا شوخی سرش نمی شود.

دکوراسیون

طراحی دکوراسیون داخلی با سبز

سبز رنگی است که حس امید ‌و سرزندگی را در تار و پودش دارد و نمادی از طبیعت است. سبز دقیقا همان آرامش و متانتی را دارد که آبی داشت. سبز هر چه روشن تر می شود زیبایی چشم نوازتر و سنگین تری به خود می گیرد و هر چه به سمت زیتونی میرود مردانه تر و زمخت تر می شود. برای اتاق خواب سبز روشن و برای اتاق نشیمن سبز تیره انتخاب مناسب تری هستند.

دکوراسیون

طراحی دکوراسیون داخلی با نارنجی

نارنجی رنگ جوان پسند و پر هیجانی است که با حضورش در دکوراسیون، گرما و صمیمیت را برای ساکنین سوغاتی می آورد. طرفداران طراحی دکوراسیون تشریفاتی و رسمی اصلا به سمت این رنگ نازک نارنجی نمی روند. نارنجی از دید ما ایرانی ها در گروه رنگ های جلف و کودکانه قرار میگیرد ولی آرام آرام این طرز فکر در حال تغییر است.

دکوراسیون

طراحی دکوراسیون داخلی با صورتی

خوب نوبتی هم که باشد نوبت رنگ محبوب خانم های کوچولو و نوجوان است. صورتی رنگی رمانتیک و با لطافت است که با خواهر خوانده اش قرمز از زمین تا آسمان تفاوت دارد. بخاطر همین معصومیت و لطافت ذاتی اش است که محبوب قلب خانم ها شده است. البته صورتی برای ورود به دکوراسیون داخلی ایرانی باید یک مقدار با سیاه آمیخته شود و به بنفش متمایل شود تا تم کودکانه آن گرفته شود.

دکوراسیون

مدل رنگ بندی دکوراسیون با سفید

سفید نماد پاکی و صلح است سردی که این رنگ دارد هیچ رنگ دیگری ندارد و یک خنثی کننده تمام عیار است. افرادی که تندخو و عصبانی هستند بهتر است بیشتر از رنگ سفید و مقداری هم از رنگ های آرامبخش مثل سبز و آبی را در کنار این رنگ به کار ببرند. مزیت سفید این است که با هر رنگ دیگری از هر خانواده ای که باشد به خوبی خو می گیرد.

دکوراسیون

مدل رنگ بندی دکوراسیون با سیاه

سیاه یک رنگ پرقدرت و حاکم است و همین حس و حال را به ساکنین خانه هم منتقل می کند. ولی سیاه، رنگ پر ریسکی است یعنی احتمال اینکه نتیجه دلخواه را بدهد نسبت به رنگ های دیگر کمتر است. حتما باید برای به کار بردن این رنگ در دکوراسیون داخلی از مشاوره های یک تیم طراح سود برد.

دکوراسیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید