اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

گجت جالب و شگفت انگیز

گجت

Sniffy Market

در نمایشگاه CES دستاوردی به اسم Sniffy Market ارائه شده است که به مشتریان این امکان را می دهد تا با انتخاب کالا های متعدد، از راه دستگاه بوی آنها را استشمام کند.

اگر تا به امروز تمایل داشتید تجربه‌ی خرید شما حاوی بوی بیشتری باشد، بایستی بابت Sniffy خوشحال شوید. این یک مدل اولیه از دستاوردی ویژه ی فروشگاه هایی است که قصد دارند به مشتریان خود مجوز بدهند کالاهای آنها را بو کنند، ببینند یا حس کنند. برای نمونه مواد خوراکی یا آشامیدنی، به ویژه این گجت برای استشمام کردن کالاهایی مانند ادویه‌ یا قهوه عالی است. ادکلن هم یک نمونه عالی دیگه است.

گجت

عملکرد

در هر حال روند کارکرد این گجت به این شکل است: Sniffy Market یک LCD لمسی، دوربین و قابی دارد که فروشندگان بو های متعدد را در آن جای می‌دهند. زمانی که گجت آماده شد، مشتریانی که می خواهند محصولی را بو کنند می‌توانند از طریق این گجت از LCD لمسی، کالایی را گلچین و بوی آن را استشمام کنند. ولی یک قابلیت شگرف انگیز دیگر درباره Sniffy، عملکرد دوربین است. دوربین فیلم عکسالعمل مردم به بو ها را ضبط می کند و آن را بازبینی می‌کند تا آگاه شود آن عکسالعمل مثبت است یا نه. این چیزی نیست که قرار باشد خریدار ببیند، ولی داده هایی است که قادر است به فهمیدن اینکه کالایی که برای فروختن گذاشته شده است چه اندازه خوب است، کمک کند.

کلام آخر

با درنظر به اینکه ورژن معرفی شده در نمایشگاه CES تنها یک مدل اولیه بود که با ۳D printer چاپ شده است، معلوم نیست چه هنگامی این گجت وارد بازار شود. این ایده‌ی شگفت انگیزی است، اما امکان دارد به حد لزوم عجیب باشد تا برای یک عده ای از فروشندگان ویژه کار کند. تولید کنندگان Sniffy گفته‌اند آنها سخت‌افزار و نرم‌افزار را می سازند و حتی به ساختن بوها برای کمپانی ها هم کمک می‌کنند. به نظر می آید آنها قصد دارند بخش بزرگی از بازار را در دست داشته باشند، اگرچه همچنان تایم زیادی باقی مانده است تا این گجت وارد بازار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید