اخبار, دکوراسیون

دکوراسیون داخلی باشگاه ورزشی

دکوراسیون

همانگونه که ملاحظه می کنید در این عصر یکی از محیط هایی که اشخاص زمان بسیاری را در آن می گذرانند، سالن های ورزشی است و مسئله ی که برای اغلب اشخاص مهم است، پس از راه و سرویس دهی ورزشی، طراحی و دکوراسیون داخلی آن است. صددرصد تاثیر این مسئله مالکین ملک را سر ذوق می آورد تا تخصصی تر چیدمان داخلی باشگاه شان را طراحی کنند و فضایی به وجود آورید که آسایش روانی به ورزشکاران القا کند.

باشگاه

به کار نبردن رنگ تیره در دیوار داخلی باشگاه

در محیط های ورزشی نخستین چیزی که بسیار مهم است، انرژی محیط داخلی آن است لذا با تیره کردن رنگ دیوار این انرژی را از بین می برید، مخصوصا چنانچه محیط کوچک است. بنابراین مناسب تر است از رنگهای گرم که ایجاد انرژی می کند، بهره ببرید، برای نمونه: رنگ نارنجی، قرمز، آبی نفتی وغیره چه بسا برخی مواقع رنگ تیره جهت تضاد و به وجود آوردن هارمونی به کاربرده می شود که معضلی به وجود نمی آورد البته به مقدار کم.

ارتفاع دیوارهای داخلی باشگاه

چنانچه جهت محیط های ورزشی نمی خواهید از تهویه طبیعی استفاده کنید هیچ وقت ساختمانی که دیوار کوتاه دارد برنگزینید، زیرا که موجب گرفتگی هوا و به تدریج نمور شدن هوای داخل سالن می شود و در پی آن تنگی نفس برای ورزشکاران به وجود می آورد البته چنانچه اکنون از چنین محیطی بهره می برید مناسب تر است بازشوهای طبیعی را افزایش دهید و اشخاص کمتری از فضا استفاده کنند.

نورپردازی

نسبت به نور محیط بی توجه نباشید، مخصوصا اگر قصد دارید فضا را سرشار از انرژی باشد، زیرا که نور قادر است تقویت کننده ی رنگها باشد و به دلیل این که از نظر بصری در نشان دادن کوچک و یا بزرگ بودن فضا تاثیر گذار است. بنابراین از این خصوصیت ها جهت طراحی باشگاه و سالنهای ورزشی قادرید بهره ببرید، ولی توجه کنید جهت آسایش روانی ورزشکاران از نورهای خیره کننده در باشگاه بهره نبرید، چه بسا امروزه با وجود لامپهای LED این مسئله کمتر در طراحی ها به چشم می آید.

کفپوش مناسب

به طور معمول برگزیدن کفپوش در سالنهای ورزشی مناسب با ورزش است، در هر حال حین طراحی و یا تهیه تجهیزات، مناسب ترین حالت، تهیه کفپوش های استاندارد سالنهای ورزشی است. ولی صددرصد دقت کنید که از کفپوش های سفت و خشک به کار نبرید زیرا به غیر از اینکه همواره جنس مرغوبی ندارند و حالت شکنندگی دارند، برای ورزشکاران مناسب نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید