اتصالات, اخبار, لوله

تست هیدرواستاتیک لوله پلی اتیلن(بخش دوم)

پلی اتیلن

مدت زمان آزمون هیدرواستاتیک:

در هر نوع آزمایش فشار مربوط به لوله‌های پلی اتیلنی، کل زمان آزمون از ۳ بخش تشکیل می شود:

الف : زمان پر شدن نمونه و همدمایی: به مدت زمان  لازم برای پر شدن خط لوله از آب و همدمایی لوله و آّب، اطلاق می‌شود. پس از پر شدن لوله حداقل ۳ تا ۲۴ ساعت باید زمان داد تا خط لوله و آب به تعادل دمایی برسند. در این مدت هوای محبوس شده و همچنین هوای حل شده در آب از درزهای سیستم خارج می شود.

ب : زمان انبساط اولیه : زمانی که فشار در مجموعه لوله کشی به دلیل انبساط کلی لوله های پلاستیکی ، کاهش می یابد و باید مرتبا فشار را تا فشار تست تنظیم نمود که حدود ۴ ساعت به طول می انجامد.

ج : زمان آزمون اصلی :  این مرحله پس از انبساط اولیه است و یک ساعت به طول می انجامد.

  • ( زمان بین دو آزمون) : در صورت بروز هر مشکل و قطع آزمون، فاصله دو آزمون حداقل ۵ برابر زمانی خواهد بود که نمونه تحت آزمون بوده است.

پلی اتیلن

هشدارهای ایمنی در تست هیدرو استاتیک:

آزمایش فشار در مجموعه‌های لوله کشی به منظور پیدا کردن نشتی و یا اطمینان حاصل نمودن از عدم وجود هر گونه مشکل و اشتباه فنی، صورت می‌گیرد و ممکن است منجر به نشت مایع و یا ترکیدن قسمتی از لوله‌کشی شود که در این صورت آزاد شدن ناگهانی فشار، سبب حرکت لحظه‌ای و شتابدار و غیر قابل کنترل مجموعه و خسارت جانبی می‌گردد. بنابراین :

۱- در طول آزمون هیدرواستاتیک تمام سیستم لوله باید تحت نظارت دقیق باشد.

۲- توصیه می‌گردد در هنگامی که کل سیستم و یا بخشی از آن تحت آزمایش می‌باشد، به دلیل وجود نیروهای محوری و فشاری، نقاطی از مجموعه با روش‌های مطمئن، کاملا مهار گردد تا از حرکت شدید، به هنگام ترکیدن احتمالی، جلوگیری گردد.

۳- وسایلی چون پمپ تأمین فشار و ابزار آلات آزمایش، می بایست کاملا در محل خود ثابت و محکم شوند.

۴- تمام قطعات و قسمت‌هایی که تحت فشار کمتری قادر به انجام کار هستند، جداسازی و یا از مسیر فشار حذف گردند.

۵- به افرادی که نزدیک خط تحت فشار، مشغول کار می باشند، تذکر داده شود تا فاصله ایمنی را از خط، حفظ نمایند.

۶- نشتی معمولاً از اتصالات و درزهای سیستم رخ می‌دهد. بسته به نوع اتصال و درز، نشتی می‌تواند به شکل تراوش (چکه)، اسپری (آب‌پاش) و یا جریان باشد. در صورتی که جوشکاری اتصالات جوشی لوله‌های پلی‌اتیلن به‌طور صحیح و مناسب انجام شود، استحکام اتصال به اندازه لوله و یا بیشتر از آن خواهد بود و دچار نشتی نخواهد شد. وجود نشتی در اتصالات جوشی حاکی از معیوب بودن اتصال بوده که در هر لحظه احتمال ترکیدن آن وجود دارد. در صورت مشاهده نشتی از اتصالات جوشی، به سرعت از آن فاصله گرفته و فشار لوله را تدریجاً کاهش داده تا به صفر برسد.

۷- در صورت مشاهده نشتی نباید کاهش فشار به صورت ناگهانی باشد. چرا که کاهش فشار ناگهانی منجر به ایجاد ضربه قوچ شده که این عامل خود می‌تواند منجر به ترکیدگی محل نشتی شود.

۸- پیش بینی‌های لازم برای امدادرسانی و کمک‌های اولیه و پزشکی در صورت وقوع حادثه انجام شود.

مراحل انجام آزمون فشار هیدرواستاتیکی روی سیستم لوله کشی پلی اتیلنی:

الف : قبل از شروع آزمون هیدرو استاتیک تمامی تجهیزات تست و کل اتصالات موجود در خط لوله باید کنترل شود که به‌طور صحیح بسته شده و دارای عملکرد مناسبی هستند. ابتدا آب پاکیزه را توسط پمپ یا هر وسیله دیگر وارد سیستم نموده و سپس اقدام به هواگیری نمایید. برای هواگیری در مرتفع ترین نقاط می توان از شیر تخلیه هوا و یا شل کردن پیچ فلنج  ها استفاده نمود در این صورت باید پس از پر شدن سیستم از آّب و هواگیری کامل، از محکم و بسته بودن پیچ های شل شده، اطمینان حاصل نمود.

نکته : لوله باید به آهستگی پر شود. سرعت جریان پرکننده لوله نبایستی از سرعت خروج هوا تجاوز کند (به ویژه هنگامی که از شیرهای تخلیه هوا استفاده نشده و هواگیری توسط شل کردن پیچ‌های فلنج صورت می‌گیرد). همچنین به منظور اجتناب از ضربه قوچ، سرعت جریان پرکننده نباید از سرعت طراحی خط لوله تجاوز کند.

ب : در این مرحله باید حداقل ۳ تا ۲۴ ساعت برای یکنواخت شدن دمای آب و لوله، صبر کرد و از همدمایی آنها مطمئن شد. پس از شرایط همدمایی ، دمای لوله ملاک عمل خواهد بود. بطور معمول آبگیری لوله در شب انجام شده تا اثر تابش نورخورشید در همدمایی لوله و سیال، برطرف شود و زمان اعمال فشار تست هیدرو ساعاتی قبل از طلوع آفتاب خواهد بود. در غیر این صورت باید از تابش مستقیم نور خورشید بر روی لوله جلوگیری شود (به عنوان مثال با پوشاندن خود لوله با خاک و گذاشتن سایبان بر روی سرجوش ها) .

ج : در شرایطی که دمای لولهCº ۲۰ می‌باشد فشار آب درون مجموعه را به اندازه فشار تست، بالا ببرید.به مدت ۴ ساعت لوله پلی‌اتیلنی ماکزیمم افت فشار را خواهد داشت و به علت خاصیت ویسکوالاستیک پلی‌اتیلن ، اصطلاحاً جا باز می‌کند. در طول این مدت با اضافه کرن آب به مجموعه، فشار را تا اندازه فشار تست بالابرده و ثابت نگه دارید.

د : فشار آب درون مجموعه را مجدداً تنظیم کنید طوری که ۷/۰ اتمسفر کمتر از فشار مرحله ( ج ) شود و یک ساعت صبر کنید. در صورت عدم نشتی یا هر گونه نقص دیگر در خط و عدم افت فشار (در این مرحله حداکثر %۵ افت فشار قابل قبول خواهد بود) آزمون به اتمام می رسد.

ه : در پایان ، فشار باید به آرامی پایین آورده شود تا به صفر برسد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “تست هیدرواستاتیک لوله پلی اتیلن(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید