اخبار, دکوراسیون

چگونه ویترین منزلمان را بچینیم؟

دکوراسیون

ویترینهای شیشه ای که امروزه در خانه های مان کاربرد دارد، به آن کابینت چینی گفته می شود. چناچه توجه داشته باشید اغلب بانوان ایرانی علاقه دارند که ظرف های زیبا و گران قیمت خود را در این ویترینها به عرضه بگذارند. برخی مواقع هم به علت محدودیت جا در خانه های نقلی، از آن جهت کمد ظرف های غذا خوری به کارگرفته می شوند. تمامی این اتفاق ها قادر است خوشایند و مفید باشد به شرطی که بدانیم ظرف ها را به چه صورت در جوار هم و در ویترینمان بچینیم تا به غیر از جذاب بودن، کارایی مناسبی نیز داشته باشند. یادتان نرود که چیدن ظروف به شکل زیبا یک هنر به حساب می آید.

دکوراسیون

بزرگ ترین ها را برگزینید

پیش از آغاز به کار خوب تر است هر ظرف و اکسسوری که در بوفه دارید را از آن بیرون بیاورید و بوفه را تخلیه کنید. از الان مرحله های چیدن ظروف در بوفه شروع می شود. ظرف های بزرگتر و اصلی تر را برگزینید. چنانچه نمی دانید که بزرگتر ها کدام ها هستند ما به شما می گویم آنهایی که بلندتر یا سنگینتر از دیگری هستند! وقتی که انتخابهایتان را کردید، ظروف سنگینتر را در زیرترین طبقه بوفه و در وسط آن بگذارید. این ظرف ها بایستی ثابت و متمرکز باشند.

بعد ظرف هایی با قد بلند و متمایز را به شکل یکسان در طبقه های متفاوت قرار دهید. جهت آسانتر شدن این عمل می توانید از دسته های ۳تایی بهره ببرید و در بوفه به ترتیب از سمت چپ به راست مرتب سازی نمایید: ظرف بلند، ظرف کوتاه و سنگین، ظرف بلند. شما می توانید این عمل را در طبقه های متعدد تکرار کنید. یادتان نرود ظرف های کوچکتر و شفافتر می توانند در بالاترین طبقه ها قرار بدهید.

ظروف کوچک تر

جهت اضافه کردن مابقی ظرف ها که اغلب هم کوچکتر هستند، بایستی به ۱ نکته توجه کنید. این که شما چه تایم هایی از آنها بهره می برید. آیا ظرف هایی هستند که تنها در هنگام مهمانی و مراسم ها بهره گرفته می شوند و یا امکان دارد چند سری در طی هفته به آنها احتیاج داشته باشید. چنانچه گزینه نخست انتخاب شما است، مناسب تر است بشقابها را از کوچک به بزرگ و به شکل عموری قرار دهید. جهت این امر هم قادرید از پایه های آماده بهره بگیرید و هم آنها را به سطح پشتی بوفه تکیه دهید. توجه کنید که به درستی در عقب ظرف هایی که در مرحله نخست چیده بودید قرار گیرند.

ولی چنانچه انتخاب شما گزینه دوم باشد، بایستی چیدن ظرف ها در ویترین را به صورتی انجام دهید که استفاده از آنها به راحتترین شیوه ی ممکن صورت گیرد و به آسانی قادر باشید آنها را مجددا به جای اول شان برگردانید. این که بشقابها به همان نظم بزرگ به کوچک ولی این سری به شکل افقی قرار بگیرند. قرار دادن یک فنجان برروی هر دسته از بشقابها زیبایی آن را افزون تر می کند. یادتان نرود که بوفه و ویترین در چیدمان منزل شما، به غیر از کارایی بایستی زیبایی هم داشته باشند.

قهوه خوری ها و لیوانها

یکی از ظرف های که اغلب در  بوفه ها کاربرد دارند، فنجان و لیوان در سایزهای متعدد هستند. جهت این امر هم از ۲ شیوه می توینید استفاده کنید. نخست اینکه لیوانهای از نظر سایز و فرم شبیه هستند را در رو به روی بشقابهایی که به بوفه چسبیده اند بگذارید، و شیوه ی دوم این است که کل ۱ قسمت از بوفه را مختص به همه آنها کنیم. تنها دقت کنید که خوب تر است لیوانها را در طبقه های بالا قرار دهید و تنها جهت ظرف های بزرگتر و یا پارچ ها از طبقه زیرین استفاه کنید.

یادتان نرود که نورپردازی درون بوفه قادر است اثر خیلی زیادی در زیبایی بوفه شما داشته باشد. نکته بعدی برای زیباتر شدن بوفه خود می توانید از ظرف های کریستالی استفاده کنید این ظروف زیبا موجب لوکس تر شدن ویترین شما میشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید