اخبار, دکوراسیون

چگونه در پذیرایی نقلی وسایلمان را بچینیم؟(بخش دوم)

دکوراسیون

بزرگتر جلو دادن سالن نشیمن

اگر تصور شما این است سالن پذیرایی نقلی شما را برای طرحریزی چیدمان جذاب و مدرن محدود می کند، غلط است. همواره تلاش کنید از توانایی های معماری خانه‌تان بیشترین استفاده را ببرید. یکی از راهکارهای بزرگتر جلوه دادن پذیرایی های نقلی متصل کردن به فضاهای دیگر است. مناسب تر است میان آشپزخانه و سالن نشیمن ۱میز کمحجم و ساده قرار دهید و در عوض صندلی از نیمکت ابهره بگیرید. نیمکتها به شما این امکان را می دهند تا از اشخاص بیشتری پشت میز مهمان نوازی کنید. قادرید در سمت دیگر میز از صندلی بهره بگیرید.

بهره گیری از پیشخوان آشپزخانه با تعدادی صندلی بار نیز خیلی تاثیرگذار است. اگر جایگزین یک میز غذاخوری ساده را هم ندارید، منسب تر است از پیشخوانهای نامرئی بهره بگیرید. و دیگر نگران کم بودن فضا نیاشید.

دکوراسیون

اکسسوری

اصلیترین قاعده در چیدمان پذیرایی نقلی و هر مکان کوچک دیگر منظم بودن است.اگر دقت کنید متوجه می شوید وقتی اتاقتان بهم ریخته است کوچکتر دیده میشود. به کارگیری از اکسسوری ها و وسایل دکوراتیو بیش از اندازه قادر است سالن نشیمن را بی نظم و کوچک جلوه دهند. زیبایی در ساده بودن است. بهتر است درباره به کاگیری از کوسنها هم مطلبی را بگوییم: از بافتها و طرحهای گوناگون استفاده نکنید. تلاش کنید میان وسایل پارچه ای چیدمان سالن نشیمن یکپارچگی بافت وجود داشته باشد.

سقف خانه

برای اتاق نشمین با سقف کوتاه، به ویژه چنانچه به نور طبیعی دسترسی کمی داشته باشد، بایستی کمی خلاق باشید. در سالنهای نشیمن که فاصله سقف تا زمین کم است و نمی توانید لوستر آویزون کنید مناسب تر است از پرده های بلند و کم وزن مثل حریر و تور بهره بگیرید. به غیر از این قادرید یک رج  به شکل عمود شلف نصب کنید تا ارتفاع بیشتر نشان دهد و خانه تان را بزرگتر نشان دهد. به کارگیری از کتابخانه در بخش های بی استفاده فضا هم همین عمل را انجام می دهد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “چگونه در پذیرایی نقلی وسایلمان را بچینیم؟(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید