اخبار, دکوراسیون

چگونه میز قهوه خوریمان را بچینیم؟

دکوراسیون

برای هر کاری یکسری قوانین وجود دارد. در چیدمان داخلی هم یکسری اصول وجود دارد که بایستی به آن توجه نمود. ولی می شود اغلب این قانون ها را کنار زد یا تغییر داد. قانون ۳تایی در دکوراسیون یکی از همین قوانین است شماره سه در طراحی یک شماره طلایی به حساب می آید که می توانید از آن در چیدمان منزلتان استفاده کنید.

دکوراسیون

قانون طلایی سه تایی

ما در اغلب از کارها به شکل روتین از عنصرها بهره می بریم. قانون سه تایی بر همین اصول گروهبندی وسیله ها بنا شده اند. به این صورت که برای چیدمان براساس این قانون، وسایل بایستی در یک ترکیب ۳تایی قرار بگیرند. با این کار از نظر بصری و ترتیب دادن جذابیت بیش تری پیدا می کنند.

اصلی ترین نکته برای به کارگیری از قانون ۳تایی در چیدمان این است که به جای اینکه وسایل مانندهم را کنار هم قرار دهید می توانید دسته های متعدد را کنار هم قرار دهید و دسته بندی زیبا ولی هماهنگی به وجود آورید.  این روند به ترکیب شدن وسایل با همدیگر و پیشگیری از یکنواختی کمک شایانی می کند.

قانون طلایی سه تایی برای میز قهوه خوری

 بعضی از طراحان داخلی بر این باورند که قانون ۳تایی برای میز قهوه خوری مستطیلی بهتر است. به این شکل که میز را به آسانی به سه بخش توزیع کرده و هر گروه را در آن ها بخش ها قرار می دهیم. ولی توصیه ما به شما این است که این قانون را به شکل یک قانون پایه در نظر بگیرید ولی خودتان را در چیدن وسایل محصور نکنید.

یکی از روش هایی که می شود در چینش میز جلو مبلی از آن استفاده کنید، این است که از کتاب ها بهره ببرید. تعدادی کتاب روی یکدیگر بگذارید و یک گروه از سه گروه شما را به ایجاد می کنید. اگر علاقه داشتید یک مجسمه تزیینی یا ولو یک اسباب کاربردی مثل کنترل تلویزیون هم در تلفیقتان قرار دهید، با قرار دادن آن روی کتاب ها می شود چیدمان زیبا را چید.

نکات مهم

  • مناسب ترین وسیله برای تزیین میز جلو مبلی به کارگیری از مجمعه های تزینی زیبا است. به دلیل اینکه مجمعه به صورت یک دسته محسوب می شود و به جای آن شما می توانید تعداد بیشتری از وسیله ها را داخل آن بگذارید. در عین حال به غیر از پر کابرد بودن از شلوغی بیشتر نیز پیشگیری می کنید.
  • اسباب و وسیله هایی که روی میز می چینید، می توانند که داستانی را در خود جای دهند و حالت مفهومی داشته باشند. لذا در برگزیدن وسیله ها نخست به دنبال آن هایی بروید که بهشان بیشتر علاقه دارید و حس و حال خوبی به شما می دهند. مانند مجسمه ای که از یک مسافرت خاطره انگیز با خود آورده اید.
  • میز قهوه خوری مرکز تکاپو و دورهمی خانواده شما می باشد. لذا به آسانی می توانید مکانی برای  گفت و گو های خانوادگی و ولو فعالیت های سرگرم کننده برای دوستانتان باشد.
  • زمان تهیه و چیدن وسیله ها، از چند زاویه نمای متعدد آن ها را بازبینی کنید. به عنوان مثال روی مبل های متعدد بنشینید و به آن ها توجه کنید.
  • در زمان چیدن میز جلو مبلی به این نکته صددرصد دقت داشته باشید که شما چه کاربردهای دیگری از آن دارید. به عنوان نمونه درصورتیکه برای پذیرایی هم استفاده می کنید لذا ۳ دسته را به شکلی بچینید که فضای لازم برای طرف های پذیرایی هم موجود باشد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “چگونه میز قهوه خوریمان را بچینیم؟

دیدگاهتان را بنویسید