سرویس بهداشتی

چگونه سرویس بهداشتی تمیز و زیبا داشته باشیم

سرویس بهداشتی و حمام از مناطق مهم از خانه هستن که باید همیشه تمیز باشند و یکی از سخت ترین قسمت های خانه برای تمیز کردن هستند ولی ما اینجا به شما روش هایی را آموزش می دهیم که شما بتوانید همیشه سرویس بهداشتی زیبا و تمیزی داشته باشید.این روش ها باعث کاهش هزینه ها می شود.

روش های تمیز نگه داشتن سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

از بین بردن جرم ها

تمیز کردن جرم ها سر سخت در هر سرویس بهداشتی کار آسانی نیست و نخواهد بود. اما به شما ترکیبی را معرفی می کنیم که شاید بهتر از هر مایع تمیز کننده برای شما به کار بیایید و در هزینه های شما هم صرفه جویی مالی اتفاق بیفتد. برای این ترکیب شما میبایست نصف پیمانه سرکه را با ۱ پیمانه الکل ترکیب و در نهایت به آن یک چهارم پیمانه آب اضافه کنید و مخلوط کنید. حال این ترکیب را با چهار قسمت آب ولرم اضافه کنید و در نواحی که آلودگی و جرم وجود دارد بپاشید. ۱۵ دقیقه زمان دهید، و در نهایت با آب و وسیله تمیز کننده تمامی جرم های را بشویید و از بین ببرید. مطمئنا از قدرت این محلول شگفت زده خواهید شد.

استفاده از دهان شویه ها

یک دهان شوی استاندارد و یا حتی خمیر دندان می تواند در نقش یک ضد عفونی کننده بسیار قوی برای سرویس های بهداشتی به کار بیاید. دهان شوی و یا حتی خمیر دندان خود را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس این مایه یا خمیر را بر روی محل های آلوده برای مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و با یک فرچه مناسب تمامی آلودگی و جرم ها را از بین ببرید.

تمیز کننده آینه و شیشه ها

مطمئنا در سرویس های بهداشتی شما هم آینه و شیشه وجود دارد. همیشه تمیز کردن این آینه و شیشه ها سخت است. به جای استفاده از مواد بهداشتی گران قیمت برای تمیز کردن این شیشه و آینه ها ترکیبی به شما معرفی می کنیم که همان قدرت، یک دهم هزینه را داشته باشد. برای ساخت این محلول حیلی راحت باید ترکیبی از هیدروژن پروکساید  و جوش شیرین درست کنید. حال این ترکیب را بر روی سطوح شیشه ای و آینه بپاشید و با یک دستمال و اسفنج آن را پاک کنید.همچنین شما می توانید از کرم اصلاح هم کمک بگیرید و آن را بر روی آینه بزنید و سپس آینه را با آن تمیز کنید. این کار علاوه بر تمیز کردن شیشه همچنین باعث می شود دیگر بخار آب هم بر روی این آینه ها ننشیند.

تمیز کردن سرامیک ها

مواد سفیدکننده برای تمیز کردن و برق انداختن سطوح کاشی‌های حمام و درزها یا دوغاب اطراف آن‌ها عالی است. از یک ماده‌ی شوینده با فرمول خاص که شامل سفیدکننده است استفاده کنید تا اطمینان یابید سطوح کاشی‌ها و درزهای آن سبب نمی‌شوند حمام شما کثیف تر از چیزی که هست به نظر برسد. به یاد داشته باشید دستورالعمل‌های روی برچسب محصولات را دنبال کنید و همیشه محصولات نظافتی را ابتدا قبل از نظافت روی بخش کوچکی امتحان کنید.

کاشی‌ها چیزی بیش از یک کف‌پوش ساده یا تزیینات دیوار هستند – آن‌ها واقعاً می‌توانند بخش اصلی حمام یا آشپزخانه‌ شما تلقی شوند. پاک کردن درزها یا دوغاب کاشی نیز بخش مهمی از نظافت است که سبب می‌شود کاشی‌های شما تمیز به نظر برسند. دوغاب سفید و خاکستری به راحتی لک می‌شود و ممکن است سبب شود یک فضا حتی با وجود تمیز بودن کثیف به نظر برسد. خود کاشی‌ها نیز هر چند وقت یک بار نیاز به کمی توجه دارند، بنابراین یک تمیزکننده‌ی کاشی خوب باید بخشی ضروری از محصولات موجود در منزل برای نظافت باشد.

با این حال نیازی نیست ساعت‌ها صرف ساییدن کاشی‌ها کنید. اگر نمی‌دانید که چگونه کاشی‌ها و دوغاب آشپزخانه‌ و حمام خود را نظافت کنید، چندین روش عالی وجود دارد تا به راحتی و سریعاً با آلودگی‌ها مقابله کنید. در نتیجه زمان کافی برای انجام کارهای لذت‌بخش تر برای شما باقی می‌ماند

تمیز کردن قطعات فلزی

برای تمیز کردن شیر آلات و موارد فلزی در سرویس های بهداشتی و برق انداختنشان کار سختی پیش رو نخواهید داشت. برای این کار به لیمو و نمک احتیاج دارید. یک لیمو ترش را نصف کرده و در مقداری نمک بزنید و سپس این لیموی آغشته به نمک را بر روی شیر آلات و موارد مشابه چندین بار بکشید. اسید موجود در لیمو به کمک نمک به خوبی تمامی جرم ها و آلودگی های سطح فلزات را از بین برده و آن ها برق می اندازد. از تمیز شدن و براقی این قطعات متعجب خواهید شد.

از بین بردن گرد و غبارها

بسته به محل زندگی شما و البته محل قرار گیری سرویس های بهداشتی شما ممکن است با انواع گرد و غبار در نواحی مختلف سرویس های بهداشتی مخصوصا در سقف رو به رو باشید. برای تمیز کردن این قسمت ها و همچنین جلوگیری از جمع شدن مجدد گرد و غبار ها باید تنها به صورت مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید و سپس یک تی یا وسیله مشابه که در این محلول زده شده است اقدام به تمیز کردن گرد و غبار و سقف کنید. دقت کنید که از چشمان خود با یک عینک محافظ، مراقبت کنید.

تزئین سرویس بهداشتی

می توانید از گل های مصنوعی ، شمع های تزئینی ،مجسمه های کوچک و صابون های تزئینی برای زیبا شدن سرویس بهداشتی استفاده کنید.

تزئینات

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “چگونه سرویس بهداشتی تمیز و زیبا داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید