اخبار, لوله

نحوه اجرای پوش فیت

آموزش لوله کشی پوش فیت

برای اجرای سیستم لوله کشی پوش فیت، قبل از هر چیز باید دقت شود این لوله ها از تنوع سایز و قطر زیادی برخوردارند، بنابراین بی جهت آنها را برش نزنید. اگر نیاز به برش هم داشتید، برای برش لوله بهترین و مدرنترین شیوه این است که از ابزاری به نام لوله بر استفاده کنید. استفاده از لوله بر باعث می شود برشی کاملا عمود بر محور افقی لوله بدست آید. بعد از برش با وسیله ای بنام لوله پخ کن قسمت برش خرده را اریب کنید. زاویه اریب ۱۵ تا ۴۵ درجه توصیه می شود. اریب شدن محل برش باعث می شود که از خارج شدن آن از محل سوکت جلوگیری بعمل آید و اتصال اجزا راحت تر انجام شود. اگر از برش استفاده نکنید خود لوله های پوش فیت در قسمت فاقد سوکت حالت اریب دارند.

پوش فیت

نصب لوله های قائم

لوله های قائم ممکن است درون مصالح ساختمانی از جمله بتن قرار بگیرند و یا کاملا آزاد باشند. اگر درون بتن قرار بگیرند از بست های غیر ثابت استفاده می شود تا از محور عمودی خارج نشوند. در این حالت بهتر است اطراف لوله را عایق نموده تا صدای جریان آب در ساختمان نپیچد. بست های غیر ثابت لوله ها را طوری به سطوح ساختمان وصل می کنند که لوله به سطح متصل باشد و در عین حال از حرکت آن داخل سوکت ممانعت به عمل نمی آید. در ارتفاعات کمتر از سه متر استفاده از یک بست غیر ثابت در وسط لوله کفایت می کند. ولی اگر لوله کاملا آزاد باشد استفاده از بست های ثابت و غیر ثابت هر دو ضروری است. برای قسمت سوکت دار حتما باید بست ثابت استفاده کرد.

نصب لوله های افقی

در مورد لوله های افقی زیر سقف لازم است از بست های غیر ثابت نیز در فواصل معین بین بست های ثابت استفاده شود. در محل تمامی انشعاب ها حتما از بست ثابت استفاده شود.

نکات ضروری

بطور کل فاصله لوله ها از سطوح ساختمانی هر چه کمتر باشد به استحکام سیستم کمک می کند، ولی نباید کاملا به سطح ساختمان بچسبد در غیر این صورت باعث انتقال صدا در ساختمان می شود.برای اتصال لوله های بریده شده فاقد سوکت باید از چسب های مخصوص لوله کشی پلیکا استفاده شود و به هیچ عنوان جوش حرارتی مورد استفاده قرار نگیرد.برای هر نوع طراحی و کاربردی اتصال مخصوص به خودش ساخته شده است و کاربرد این تجهیزات به جای یکدیگر درست نیست.از اتصالات ۹۰ درجه شامل زانو و سه راه فقط برای لوله های مسیر ونت استفاده کنید.برای اتصال میلگرد به قسمت انتهایی بست های روکش دار از پیچ های متری استفاده کنید و به هیچ عنوان جوش ندهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید