اخبار, دکوراسیون

شیوه های کندن کاغذ دیواری از دیوار(بخش دوم)

کاغذ دیواری

بخار آب

در این شیوه از آب جوش جهت نرم کردن چسب میان دیوار و کاغذ دیواری بهره گرفته می شود. سوراخهایی که پیشتر با وسیله مخصوص گفته شده در سطح کاغذ دیواری به وجود آوردید، موجب می شوند که بخار آب در زیر کاغذ دیواری رفته و کندن آن را آسان تر کنند. به طور معمول این امر با بخارشوی ها صورت می گیرد.

کاغذ دیواری

 

حلال های شیمیایی

چنانچه هیچ کدام از شیوه های پیشین جواب نداد، مناسب تر است دیگر از حلال های شیمیایی بهره ببرید. این ماده شیمیایی، چسب پشت کاغذ دیواری را در خود حل می کند و موجب می شود به آسانی قادر باشید آن را بکنید. چنانچه دیدید که محلول کاملا به کاغذ دیواری رخنه نمی کند، بایستی از غلطک که جهت رنگ کردن استفاده می شوند استفاده کنید و با آن کاغذ دیواری را به محلول آغشته کنید.

چهارمین مرحله

پس از این که کل مرحله ها بیان شده را انجام دادید، زمان آن رسیده که آغاز به جدا کردن کاغذ دیواری کنید. به طور معمول جهت این عمل از پایین دیوار و درز میان ۲ رول کاغذ دیواری آغاز می کنند و این عمل را به وسیله ی کاردک انجام می دهند. نخست لبه ی از کاغذ دیواری را از طریق کاردک سوا کرده و بعد مابقی را با دست جدا کنید. در این مرحله احتمال دارد که تکه های اندکی از کاغذ دیواری بر روی دیوار برجا بماند و کنده نشود، در این صورت با آب پاش آن ها را خیس می کنید و مجددا با کاردک جدا نمایید.

پس از انجام تمامی این مراحل نوبت به انتخاب کاغذ دیواری می رسد. برای این کار قبل از هر چیز بایستی به سبک دکوراسیون خانه خود دقت کنید و کاغذ دیواری را انتخاب کنید که با چیدمان خانه تان هماهنگی داشته باشد و این کار بسیار آسان است زیرا امروزه اقسام کاغذ دیواری ها در مدل های متنوع در بازار به آسانی پیدا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید