اخبار, دکوراسیون

چگونه مبلمان خود را تمیز کنیم؟(بخش دوم)

دکوراسیون

گام دوم: به کاربردن غلتک

در گام دوم بهتر است که به دنبال یک غلتک بروید و با کمک آن همه ی موها و کرکهایی را که برروی مبلمان شما چسبیده به خوبی تمیز کنید. به طور معمول این پروسه برای منازلی که دارای حیوانات خانگی هستند واجبتر خواهد بود. برخی از جاروبرقی هایی که اکنون در بازار وجود دارند به خودی خود حاوی چنین غلتک هایی هستند، لذا چنانچه شما هم یکی از این مدل جاروبرقی ها دارید کارتان راحت تر خواهد شد. لذا کل مبلمان خود را به همین شیوه پاک کنید.

مبلمان

گام سوم: سطح های غیر پارچه ای

احتمال دارد که مبلمان شما از آن مدل مبل هایی نباشد که سر تا سر آن را پارچه گرفته باشد. به همین دلیل باید به حال قسمت های غیر پارچه ای آن هم فکری بکنید! پیشنهاد ما این است که از یک اسپری پاک کننده استفاده کنید و سطوح غیر پارچه ای را به خوبی تمیز کنید.

نکته: حواستان باشد که اسپری را دقیقا روی سطوح غیر پارچه ای بزنید، چراکه ممکن است به پارچه مبلمان شما آسیب وارد کند و مواد شیمیایی موجود در اسپری، باعث تغییر رنگ پارچه شود. برای آنکه این احتمال را به حداقل برسانید بهتر است مقداری از این اسپری را بر روی یک حوله بزنید و بعد قسمت هایی که مدنظرتان است را تمیز کنید. به همین راحتی!

گام چهارم: پاک کردن سطح پارچه ای مبل

در این مرحله برطبق توضیحاتی که برروی اتیکت مبلمان شما نوشته شده است شیوه های گوناگون پیش گرفته میشود که ما در ادامه به آنها می پردازیم.

شست و شوی مبلمان با شوینده های مایع و بخارشوی: جهت آغاز مناسب تر است مقداری از این شوینده را در بخشی از مبلمانتان که قابل مشاهده نیست تست کنید تا خاطر جمع شوید که به آن صدمه ای وارد نمی کند. جهت این کار ۱۰دقیقه تایم نیاز دارید تا از واکنش شوینده و مبل خود باخبر شوید. چنانچه که معضلی نبود می توانید کار خود را آغاز کنید. نخست مایع شوینده را با مقداری آب تلفیق کنید و سپس بخارشوی خود را آماده کنید.

ترکیب آب و شوینده را داخل مخزن بریزید و آماده شروع به کار شوید. حالا به وسیله ی بخارشوی، محلول را به آسانی برروی سطح مبل پخش کنید و سطح مبل را به خوبی تمیز کنید. تلاش کنید مایع شست و شویی که باقی مانده است را از روی مبل تمیز کنید، زیرا که امکان دارد با گذشته زمان موجب عوض شدن رنگ پارچه شما شود. چنانچه احساس کردید که همچنان مبل شما پاک نشده است باز هم این کار را مجددا انجام دهید. پیشنهاد ما این است که جهت خشک کردن مبل خود از هیچ وسیله ای بهره نبرید و اجازه دهید با گذشت زمان این اتفاق رخ دهد.

شست و شوی مبلمان با شوینده های خشک: پیش از آن که کار خود را آغاز  کنید سیستم تهویه منزل را راه بیندازید، زیرا که این گونه مواد شوینده خیلی قوی هستند و امکان دارد شما را اذیت کنند. برای آغاز پارچه تمیزی را بردارید و مقداری از شوینده را برروی آن بریزید و سپس با کمک همان پارچه بخش هایی که لک دارند را به خوبی پاک و تمیز کنید. در این بین دستورالعملی که برروی مواد شوینده نوشته شده است را از یاد نبرید.

یادتان باشد که شوینده را برروی مبل نکشید و تنها پارچه را برروی سطح مبل بگذارید و بردارید. احتمال دارد مجبور شوید بسته عمق و قدیمی بودن لکه این عمل را چند بار انجام دهید. پس از اتمام کارتان پارچه ای کمی مرطوب را بردارید و سطح مبل را پاک کنید و این عمل را چند سری انجام دهید. در این سیوه هم بهتر است اجازه دهید که مبل با گذشته زمان خشک شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید