اتصالات, اخبار, پمپ

چگونه از پمپ تصفیه استخر بهره ببریم؟(بخش دوم)

مدت زمان لازم جهت توزیع کلر

تجربیات و تست های گوناگون نشان داده است که به طور معمول مدت زمان مورد نیاز جهت پخش قابل قبول کلر، حرکت آب و تمیز شدن آب استخر تقرباً ۴ساعت به طول می کشد. لذا  پیشنهاد می کنیم در صورتی که از پمپ تک سرعته بهره می برید، آن را ۴ساعت، و در صورتی که از پمپ دو سرعته یا دور متغیر که در سرعت کمتری توانایی عملکرد دارند بهره می برید، مدت ۸ساعت پمپ روشن بماند و بعد خاموش شود. بعد از خاموش کردن پمپ، مرغوبیت آب استخر را وارسی کنید. چنانچه همچنان با کیفیت مورد نظر شما یکی نبود، مجدداً پمپ را روشن کنید و بگذارید مدت بیشتری پمپ روشن بماند تا به میزان مناسب برطبق سلیقه شما باشد.

استخر

چه مواقعی بایستی مدت زمان روشن ماندن پمپ را افزایش داد؟

چه بسا، در بعضی موارد نیاز است تا به مدت زمان روشن بودن پمپ تصفیه بیفزایید. از جمله در هنگام باز شدن استخر در فصل تازه، زمان راه اندازی استخر نوین و یا زمان دیده رشد جلبک در استخر. بنابراین فقط در مواقعی باید تایم روشن بودن پمپ استخر را کم کرد که وضعیت مرغوبیت آب استخر به وضعیت ثابت رسیده باشد. چه بسا مدنظر داشتن این نکته با اهمیت است که روشن بودن پمپ، موجب جلوگیری از رویش جلبک در استخر نمی گردد، لذا اصلی ترین شیوه ی مواجه شدن با آن، افزودن سطح کلر آزاد در آب است.

نکات اصلی

در استخرهایی که از دستگاه کلرزن نمکی در آن ها بهره برده شده، این نکته را باید مدنظر داشت که مقدار تزریق کلر این دستگاه ها درصورت تغییر میزان روشن بودن پمپ تصفیه باید دوباره تنظیم شوند تا مقدار مناسب کلر آزاد استخر فراهم شود.

نکته اصلی که باید مدنظر داشت، این است که در فصل تابستان و با بالا رفتن دمای آب استخر، مقدار پایداری کلر در آب کم می شود. بنابراین در این فصل نیاز است تا به میزان کلری که به آب اضافه می کنید بیافزایید. بسته به گونه و شیوه ی افزودن کلر، امکان دارد احتیاج به ازدیاد مدت زمان روشن بودن پمپ تصفیه استخر هم باشد.

بالعکس در فصول سرد و همزمان با پایین آمدن دما و نور خورشید، پایداری کلر در آب افزون تر شده و ضمن کم شدن احتیاج به افزودن کلر به استخر، صددرصد تایم لازم جهت روشن ماندن پمپ استخر هم کمتر می شود.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید