اتصالات, اخبار, لوله

PVC چگونه تولید می شود؟(بخش سوم)

لوله

ماده امولسیون در پی وی سی موجب سایش میان پلیمر و بخش های فلزی ماشین آلات پروسه را کم می کند و موجب آسان شدن در جریان تولید می شود. دربرابر وجود همین عامل موجب کم شدن خصوصیت های الکتریکی، گرایش به گرفتن بار الکتریسیته و کدر شدن رنگ دستاورد می شود. ظاهر و درشتی دانه های پی وی سی در این شیوه تابعه وضعیت خشک کن ها، ذره های پراکنده پی وی سی از فاز آبی بوده که با تغییر دادن تنظیمات خشک کن سایز ذرات از ۲تا۶۰ میکرون قابلیت عوض شدن دارد.

از ذره های متراکم PVC-M، PVC-E باضخامتی اندک تر از ۳۶ میکرون بیشتر برای ساخت فیلم سخت پی وی سی به شیوه کلندرینگ و لعاب دهی فلزها بهره گرفته می شود. از PVC-E اغلب برای ساخت چرم مصنوعی، کاغذ دیواری، دستکش، کفپوش، پلاستیزول های ریخته گری و یا پوشش دهی بهره گرفته می شود.

پلیمر

پلی وینیل کلراید توده ای

این شیوه نوین ترین شیوه ساخت پی وی سی (PVC) است. یکی از معضلات این شیوه حدودا غیرقابل محلول بودن پلیمر پی وی سی (PVC) در مونور VC میباشد که در آخر آن پلیمر حاصله از واکنش منفک می شود.

این مدل پی وی سی (PVC) به همراه تقویت کننده های قابل قبول دارای خصوصیت های خیلی خوب مکانیکی، الکتریکی و هم استقامتی بالا در وضعیت جوی و فضاهای باز می باشد. از این ماده با جرم ویژه ی گوناگون جهت تولید کامپاند پی وی سی نرم و یا کامپاند پی وی سی سخت بهره گرفته می شود.

اقسام پی وی سی

  • هوموپلیمرهای پی وی سی
  • کوپلیمرهای پی وی سی
  • کومونومرهای نرم کننده
  • کوپلیمرهایی با ثبات فرم دمای بالا
  • کوپلیمرهای شفاف
  • کوپلیمر ضربه پذیر

پی وی سی (PVC) کلرینه شده

این ماده به عنوان PVCC کاربرد دارد. این ماده در قیاس با پی وی سی (PVC) دارای خصوصیت های بهتری از قبیل بالاتر بودن استقامت و سختی مکانیکی، استقامت زیادتر در مقابل حرارت، اسیدهاو بازها می باشد.

از این ماده جهت ساخت لوله و انشعاب های آب گرم، منتقل کردن ماده های شیمیایی داغ مانند گازها، بخارهای خورنده، لوله های شوفاژ کفی و همین طور ماده اولیه جهت چسب های پی وی سی (PVC) بهره گرفته می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید