اتصالات, اخبار, لوله

PVC چگونه تولید می شود؟(بخش دوم)

لوله

نکات مهم

به کارگیری از مخلوط های پودری پی وی سی در شیوه اکستروژن و یا تزریقی بایستی صددرصد به شکل روان باشد. برای رسیدن به این مقصود ضرروری است از پودری بهره ببرید که دانه های درشت تری داشته باشد و در شیوه های ریخته گری، پوششی مناسب تر است از پودری بهره ببرید که دانه هایی ریزتری دارند.

لوله

پلی وینیل کلراید تعلیقی

در این شیوه نخست مونور مای غیر قابل انتقال در آب به وسیله ی همزن های قوی تماما در آب پراکنده شده و آنگاه با اضافه کردن یک آغاز کننده مناسب که در VC  قابلیت حل شدن دارند، واکنش شروع و درآخر ذرات معلقی از PVC به بزرگی ۲۰-۲۰۰ میکرومتر تشکیل می شوند.

زنجیرهای ملوکولی شناور پی وی سی در آب به وسیله ی سیستم های سانتریفیوژ، توری ها و فیلتراسیون به آسانی از فاز آبی سوا شده و بعد از تجسس و خشک سازی، ذره های  سنگین و فرم کروی PVC-S از آنها به دست می آید که پلیمر قابل قبولی جهت تولید دستاوردهای الکتریکی و یا مصنوعات شفاف با شیوه پروسه های اکستروژنی و تزریقی میباشد. از مزیت های این شیوه آسانی در منتقل کردن حرارت در اثر واکنش پلیمریزاسیون است مه به آسانی به وسیله ی محیط آبی انجام می شود.

پلی وینیل کلراید امولسیون یا صابونی

در این شیوه ابتدا مونورهای VC مایع غیر قابل انتقال در آب همراه مواد امولسیونی محلول در آب به وسیله ی همزن های مناسب دز آب پراکنده می شود. اضافه کردن شروع کننده های حل شده در آب (بیشتر پراکسیدهای حل شده در آب مانند سولفات کالیم) و تعیین دمای گرمایش سیستم، واکنش شروع و بعد ذرات خیلی ریز پی وی سی شامل می شوند. جدا کردن محلول شیری رنگ پی وی سی از مونرهای واکنش نیافته در وضعیت های ویژه و زیر فشار خلاء صورت می پذیرد. از ماده حاصله می شود میتوان بی واسطه در پوشش کاری، لعاب کاری و یا ولو به صورت چسب بهره برد.

برای اطلاعات بیشتر به بخش سوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید