اخبار, دکوراسیون

دکوراسیون بالکن خانه

دکوراسیون

با شروع حال و هوای تابستان، صددزصد نگاهی به محیط بالکن و یا تراس خانه تان کرده اید وعزمتان را جزم کردید و سروسامانی به این محیط بدهید، دوست دارید بالکنتان را با کلی گل و گیاه زیبا بچینید. ولی دلواپسی های شما هم قابل حدس زدن است، اینکه تراس نقلی است و یا نورگیری جالبی ندارد! یا شاید تراس بزرگی دارید و نمی دانید چه چینشی شایسته است؟

دکوراسیون بالکن

گل و گیاه

قرار است محیطی را در تراس خانه مان به وجود آوریم که حالمن را عوض کند، لذا انرژی گلها نبایستی فراموش کنیم. ولی دلواپسی شما امکان دارد نور خوبی نداشته باشید!؟ مناسب ترین توصیه این است که با تعدادی کارشناس گل و گیاه مشورت کنید و  فهرستی از گیاه هایی مانند پوتوس، آناناسیان، عنکبوتی و…که به نور اندکی احتیاج دارد، خریداری کنید. البته چنانچه با یک نفر خبره مشورت نکردید، می توانید در هنگام خرید از تجربه ی فروشنده گل فروشی و یا جست و جوی در اینترنت، هم بهره ببرید.

گلدان مناسب

به هر حال چنانچه قصد دارید محیطی دنج بالکن منزلتان را با گل بی آرایید بایستی به فکر گلدانهایی باشید که با دکوراسیون آن همخوانی داشته باشد، البته پیش از هر نکته ی دکوراسیونی، گلدانی را خریداری کنید که دخور گیاه باشد، یعنی به سایز و جنس آن صددرصد دقت کنید، بعد به رنگ و مکان آن در تراس باندیشید! البته امکان دارد دلواپسی های شما نقلی بودن بالکن باشد که مناسب ترین توصیه بهره گیری از گلدان های آویزی و یا دیواری است. در هر صورت قادرید یک دیوار از تراس را اختصاص دهید به گلدانهایتان و در بدترین وضعیت به نرده های بالکن هم نگاهی بیاندازید، می تواند راه حل بعدی باشد.

مبلمان فضای باز

یکی از انتخاب های برای دکوراسیون تراس و یا بالکنهای بزرگ، مبلمان است که در جنس های سازگار با محیط باز ساخته می شود. چنانچه تصمیم دارید از این محیط جهت نشستن و خوردن یک صبحانه و یا عصرانه بهره بگیرید مناسب تر است از مبلمانهای کوچک بهره ببرید که با نشستن بر روی آن کوفتگی بدنتان از بین برود و به گفته ای احساس راحتی داشته باشید، به همین علت هنگام تهیه، حتما یک بار بر روی آن ها بنشینید و مناسب با ابعاد بالکن و یا تراس برگزینید. ولی چنانچه محیطی جهت قرار دادن مبل در محیط باز ندارید به فکر دکوراسیونی باشید که بر محیط داخلی خانه تان اثرگذار باشد، به عنوان نمونه شیشه و پنجره ی که جهت محیط داخلی خانه نمایان است، را قادرید با گلهای سبز تزیین کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید