اخبار, تجهیزات ساختمانی هوشمند, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

دوربین های هوشمند خانگی

هوشمند

بهبود اکوسیستم

پیشرفت اکوسیستم منسجم جهت دوربین های هوشمند خانه با مارک های متعدد، کمک فراوانی به توسعه این گجت ها خواهد کرد. دوربین های بازرسی خانه های هوشمند، با استقبال بسیاری رودرور شده‌ است و در طی این روند کمپانی های معروف برای وارد شدن به این عرصه تشویق شده اند. اکنون سونی، Nikon ،Foxconn، Scenera و Wistron با برپاسازی اتحادی به پیشرفت شبکه و اکو سیستم دوربین های هوشمند نظارت منازل خواهند پرداخت. این اکو سیستم نوین (NICE (Network of Intelligent Camera Ecosystem اسم دارد و با وجود آن، کاربران می توانند تا فیلم زنده یا ثبت شده از دوربین هایی با مارک های متعدد را در یک رابط کاربری ملاحظه کنند.

هوشمند

اکوسیستم NICE

اکوسیستم NICE در حقیقت ویژگی های فنی مورد نیاز را در دسترس سازندگان دوربین های نظارتی خانه های هوشمند قرار خواهد داد تا تصاویر ضبط شده به وسیله ی این دوربین ها توانایی تسهیم به تعداد زیادی فایل، اسم گذاری، قابلیت جستجو، به وجود آوردن تامبنیل و ذخیره سازی در فضای ابری را داشته باشند تا کاربران به آسانی با تجسس یک کلمه به مضمون موردنظر آن دست پیدا کند.

به کارگیری چند مارک متعدد از سخت افزاری با ویژگی های فنی متشابه، توانایی پیشرفت شبکه ی منسجم و نرم افزارهای لازم را آسان خواهد کرد و همین طور دوربین های با مارک متعدد را می شود در یک جا و در کنار همدیگر به کار برد. پلتفرمی منسجم توانایی بهره گیری از هوش مصنوعی تلفیقی شده‌ را به همه ی دوربین های بازرسی با مارک های متعدد خواهد داد تا از توانایی هایی مثل شناسایی اجسام استفاده کند و بدین صورت کارکرد خیلی با کیفیت تری در قیاس با الگوریتم های هوش مصنوعی یک کمپانی ویژه داشته باشند.

زمان عرضه ی محصول به بازار

اکنون کمپانی های تامین‌کننده‌ی سنسور و پردازنده‌ی مورد احتیاج دوربین های بازرسی و هم‌طور کمپانی های توسعه دهنده ی نرم‌افزاری به عضویت این طرح درآمده‌اند. توقع می‌رود تالیف استاندارد‌های اکوسیستم NICE تا آخر سال۲۰۱۸ نهایی شود و دستاوردهای آن در اوایل سال۲۰۱۹ وارد بازار شود. چه بسا همچنان معلوم نیست آیا کمپانی هایی مثل نِست و آمازون هم به این اکوسیستم ملحق می شوند یا نه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید