اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, دکوراسیون, شیرآلات

سرویس بهداشتی اشرافی داشته باشید

دکوراسیون

در همه منازل به طور رایج یک سرویس بهداشتی کنار درب ورودی و یک حمام وسرویس در قسمت شخصی منزل است. سرویس بهداشتی قسمت جدایی‌ نشدنی منزل به حساب می آید و بی آن نمی‌ شود در منزل راحت زندگی کرد. تلاش های زیادی در سرویس‌ها صورت می گیرد، از شستن گرفته تا آرمیدن در وان حمام و غیره که هر کدام به درخور احتیاجشان اسباب و اجزایی را طلب می کند. در طرحریزی سرویسهای بهداشتی بایستی به اندازه اجزای مورد نیاز، شکل، جهت‌گیری صحیح و چیدن آنها دقت خاصی شود تا جا مورد نیاز برای عبور ومرور، کاربرد ساده، آسان و بی دردسر از آنها را برای اهل خانه ایجاد کند.

حمام وسرویس بهداشتی شخصی ترین مکان در خانه به حساب می آید لذا بایستی به چیدمان آن توجه زیادی کرد. یکی از معضلات که در منازل احساس می شود، فضای اندک سرویس بهداشتی و غافل بودن از این اصل مهم است. که آنها نیز مکانهایی هستند که هرچند محدود، ولی بارها در طی شبانه روز مورد استفاده قرار می‌ گیرند و بنابراین دقت به فضای داخلیشان و خلق جذابیتهای دیدار داخل شان قادرند آنها را از محیط انزجارآور به محیط جذاب و زیبا تغییر دهند.

دکوراسیون

طراحی اشرافی

برای این که سرویس بهداشتی تنگتان بدون اضافه کردن مساحت بزرگ‌تر از آن چیزی که است به چشم بیاید و حس تنگنا کمتری داشته باشید به این نکته ها دقت کنید. تمایزی ندارد از چه سبک برای سرویس بهداشتی تان بهره می گیرید. شما قادرید با کمترین جادوی دیداری، تعویض رنگ و نورپردازی سرویس کوچک را عوض کنید.
رنگ‌های کم رنگ و ملایم که گرایش به بزرگتر جلوه دادن مکان دارند را انتخاب کنید، یقیناً به این معنی نیست که صددرصد صورتی ‌رنگ درخور سرویس بهداشتی تان است، بساکه هدف این است که از رنگ‌های پرمایه  و پرشور پرهیز کنید. روشنترین رنگها را برای اکسسوری و حوله‌ها و رنگهای پاستل، خنثی و سفید را برای Background انتخاب کنید. در هنگام برگزیدن توجه داشته باشید که رنگهای سرد، احساس آسایش را نیز به بیننده می‌ دهد. شما قادرید با اضافه کردن نور به محیطتان به وسعت و گسترش نمای آن استعانت کنید. عقب نشستگیها و طاقچه‌ ها قادرید  نورپردازی کنید و منبع های نور قادرند به طاق وصل شوند و برروی فضا های کار معطوف گردند. منبعهای نور چراغ دیواری به‌ ویژه در پهلو میز آرایشی یا روشویی قادرند افزون بر تاثیر کاربردی به گرمی محیط و بزرگتر نشان دادن آن کمک کنند.

روشویی شیک

بهره گیری از سینکهایی که متشکل از کابینت هستند محیطی مناسبی برای محافظت از لوازم در زیر سینک آماده می‌ کنند، ولی جای بسیاری را هم از روی زمین در سرویسهای کوچک تصرف می‌ کنند، لذا قادرید روشویی‌هایی که به دیوار وصل می‌ شوند را جایگزین کنید یا روشویی‌های پایه‌ دار بهره ببرید و انتخاب دیگری برای نگهداری وسایلتان است. به عنوان مثال یک گنجه یا کمد دیواری استفاده کنید.
یک آینه بزرگ برای قرار گرفتن در برابر روشویی نتخاب کنید، زیرا آینه نور را در محیط انعکاس می‌ دهد و رنگ را در محیط زیباتر نشان می دهد.

مواد اولیه یک سرویس بهداشتی اشرافی

سطح ها و مواد اولیه یکی از اصلی ترین عنصرهای به وجود آوردن طراحی داخلی اشرافی در یک مکان هستند، برای مثال شما قادرید با برگزیدن یک روشویی از سنگ مرمرمشکی یا شیریرنگ با رگه‌ هایی از رنگ طلایی نمایی اشرافی برای محیطتان بدهید. ولی این همه ی شیوه هایی نیست که در دسترس دارید.
برای رسیدن به نمایی اشرافی در سرویس بهداشتی می شود پس از پوشش سطح زمین و دیوار با مرمر یا سرامیکهایی با شکل مرمر که امروزه بهسیار در بازار پیدا می‌ شوند از قسمت هایی مثل شیرآلات، دستگیره‌، یراقآلات و منبع های نورپردازی طلایی‌ بهره ببرید. مواد اولیه نازک‌ کاری با ضدیتی که با یکدیگر دارند قادرند احساس اشرافی و تجملی بودن را القا می کنند. به عنوان مثال قادرید دیوار هایی با پوشش سفید که شبیه به سنگ است انتخاب کنید و برای به وجود آمدن ضدیت گفته شده از پوشش سیاه برای سطح زمین در پهلو لوازم بهداشتی به رنگ سیاه براق و یراق‌آلات، شیرآلات و لوازم جانبی با پوشش کروم درخشان استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید