اخبار, دکوراسیون

هارمونی رنگ خاکی با رنگهای دیگر

دکوراسیون

رنگ خاکی برای دیوار، با چه رنگ هایی هارمونی دارد؟

رنگ های خنثی گروهی از رنگ ها هستند که معمولا به راحتی با رنگ های دیگر ترکیب شده و مکمل مناسبی به خصوص در دکوراسیون به حساب می آید. ولی همیشه ما طیف رنگ های طوسی، خاکستری و نهایتا رنگ کرمی را در این گروه قرار می دهیم در صورتی که من می خواهم رنگ دیگری را به شما معرفی کنم که به همان اندازه خاکستری محبوب و به همان اندازه پر استفاده است. با ما همراه باشید تا رنگ خاکی و ترکیب رنگی های آن را در دکوراسیون خانه به شما معرفی کنیم.

دکوراسیون

استفاده از رنگ خاکی در دکوراسیون منزلتان

این رنگ اغلب برگرفته از تاج محل در هند بوده و در آن جا ترکیبات بسیار زیادی از آن را در کنار رنگ های یاقوتی و زمردی می بینیم. بنابراین برای دکوراسیون یک اتاق با زمینه هندی هم می تواند ایده آل باشد.

رنگ کرم

رنگ کرم یک ترکیب بسیار زیبا با رنگ خاکی به وجود می آورد. البته اگر برای این ترکیب از خاکی تیره تر استفاده نمایید جذابیت افزون‌تری را به فضای خود می بخشید. این رنگ می تواند در محدوده زیادی از دیوارها، سقف و حتی کف پوش یا موکت کف نیز به کار برده شود. در صورت استفاده از رنگ خاکی برای دیوار، این رنگ برای مبلمان زیبا خواهد بود.

رنگ قرمز

قرمز چرک و قرمز پررنگ دو ترکیب رنگ بسیار عالی برای خاکی هستند. این دو رنگ سبب می شوند که روح به فضای شما وارد شده و از حالت یکنواختی و خنثی بودن خارج شود. بهتر است این دو رنگ را برای رنگ مبلمان و یا پرده ها استفاده نمایید. گاهی اوقات هم یک گلدان گل قرمز همان بازده را برای شما خواهد داشت. به طور کلی این رنگ ها برای ایجاد کنتراست و تضاد در فضای خانه به کار می روند.

سبز زمردی

این رنگ یا همان سبز زمردی تیره بهتر است به میزان خیلی کم در طراحی شما به کار برده شود. به عنوان مثال می توانید برای سطوح چوبی، یا قاب دور آینه از آن استفاده نمایید. البته برای پارچه های مبلمان و پرده در این ترکیب رنگی می توانید از نقش های سنتی استفاده کنید.

  • طبق روال همیشه، این سه رنگ تنالیته دیگر رنگ خاکی را نشان می دهند. اگر شما با رنگ اصلی که امروز معرفی شده ارتباط برقرار نمی کنید و یا با دکور شما هماهنگی ندارد می توانید یکی از این سه رنگ را جایگزین آن کنید اما از همان ترکیب رنگ های گفته شده استفاده نمایید. نکته قابل توجه دیگر این که رنگ خاکی را می توانید به صورت محدودتر به کار بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید