اخبار, پاشنده

چگونه باید هرس بوته خیار گلخانه ای را انجام داد؟

هرس

هرس بوته خیار

در واقع هرس کردن گیاهان و درختان به منظور جدا کردن قسمت های اضافی در گیاهان صورت می گیرد. قسمت های اضافی که در هرس امکان دارد حذف شوند نیز شامل شاخه ها، برگ ها و میوه و گل و ریشه هستند. هرس کردن به انواع گیاهان انرژی بیشتری جهت رشد و تولید محصول می دهند همچنین سبب می شود بتوان محصول بهتری را برداشت کرد. این مسئله در مورد بوته خیار نیز صادق است. در این مطلب گروه رساکالا به بررسی هرس کردن بوته خیار برای شما عزیزان می پردازد.

هرس کردن اولیه

شاخه های جانبی در ابتدای رشد محصولات صیفی بسیار دیده می شوند. هرس کردن این گیاهان از طریق حذف کردن شاخه های جانبی که مابین برگ و ساقه اصلی می باشد. هرس کردن آنها تا ارتفاع ۳۵ الی ۴۰ سانتیمتری از نقطه یقه انجام می شود و بعداً نیز حذف کردن جوانه انتهایی این شاخه ها بعد از ظهور دو برگ صورت می گیرد. این عمل به این خاطر انجام می شود که میوه های زیرین از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و دارای گل و لای و خاک هستند و از طریق هرس کردن وادار به رشد طولی بیشتری خواهند شد و همچنین تقویت می شوند.

هرس کردن بعدی به صورت قطع کردن برگ هایی که زرد شده اند انجام می شود زیرا این برگ ها تاثیری بر روی تغذیه گیاهان ندارند و فقط انرژی گیاه را می گیرند. اما همراه باید به یاد داشته باشید که هرس کردن برگ و شاخه های فرعی را یکباره انجام ندهیدو این عمل را به صورت آرام و در طول رشد بایستی انجام دهید. زیرا اگر به صورت یکجا همه را حذف کنید به گیاه شما شک وارد می شود و در نتیجه قادر به تولید میوه نخواهد بود.

روش رایج برای هرس کردن خیار گلخانه ای در ایران عبارتند از حذف کردن شاخه های جانبی و همچنین میوه ها به صورتی که ارتفاع آن از بالای خاک به اندازه ۵۰-۳۰ سانتیمتری باشد. همچنین هرس کردن تمامی شاخه های جانبی که بالاتر از این ارتفاع هستند در صورتی که ۱ الی ۲ میوه را پیش از این نگهداری کرده باشند.

هرس بوته خیار

هرس کردن شاخه های فرعی

در محصول صیفی اغلب بعد از هرس اولیه مقدار زیادی ساقه جانبی به وجود می آید که باید آنها را هرس کرد. اگر هرس این شاخه ها انجام نشود انرژی گیاه تحلیل خواهد رفت و گل کمتری به میوه تبدیل شده و گلخانه شما نیز مانند یک جنگل خواهد شد. برای کشت هایی که فاصله بوته ای آنها کمتر از چهل سانتیمتر است(کشت های متراکم) ساقه های جانبی قطع شده و بوته به شکل تک شاخه هرس خواهد شد.

  • با هرس کردن در زمان مناسب همچنین از آلوده شدن آنها به بیماری و آفات جلوگیری میکنید.
  • برای هرس کردن به شما پیشنهاد می کنیم از یک قیچی مناسب هرس کردن استفاده کنید.
  • حتماً توجه داشته باشید که در صورتی که بوته ی آفت زده ای را مشاهده کردید آن را از گلخانه بیرون بیاورید. زیرا اگر بوته های آلوده را نیز با قیچی هرس کنید سبب انتشار آفت و بیماری خواهید شد. هرس کردن بوته های آلوده با قیچی باعث انتشار بیماری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید