اخبار, دکوراسیون

دکوراسیون کولی وار

دکوراسیون

وقتی سلیقه شما قوانین را کنار می گذارد

سبک کولی وار شیک نه فقط یک سبک دکوراسیون نیست، بلکه راهی برای فکر کردن و زندگی کردن است. مهم نیست که قواعد و بایدها و نبایدهای دکوراسیون چه می گویند، فقط نیاز است خودتان باشید! منزلتان را آن گونه که دوست دارید و با آن احساس راحتی می کنید طراحی نمایید. این سبک قوانینی آزاد و خودمختارانه دارد که در آخر بازتاب سلیقه شخصی و آرمان های شماست. در مورد ساختار آن بایستی به شما بگوییم که در کل ترکیبی از سبک بوهمیان، مراکشی و هندی است. به این ترتیب فضایی شاد، خاص و ارزان را خلق خواهید کرد. در این سبک تجملات جایی ندارد و همه چیز با ارزان ترین قیمت تمام می شود.

برای دست یافتن به این سبک دکوراسیون کافی است به تخیلات خود آزادانه فرصت پرواز دهید و هر آن چه که در رویاهایتان هست و به آن علاقه دارید را به معرض نمایش بگذارید. برای شروع طراحی نشیمن، زمینه ای پر جنب و جوش و پویا در نظر بگیرید. برای این منظور رنگ های تند و شاد را وارد فضا کنید. این رنگ ها را می توانید برای دیوارها و چهارچوب در و پنجره استفاده نمایید. همچنین به شما توصیه می کنیم از کوسن ها با رنگ های شاد و سنتی به تعداد زیاد استفاده کنید.

اصلا دلواپس شلوغ شدن فضای خود نباشید بهتر است شعار “کمتر بیشتر است ” سبک مینیمال را به کلی کنار بگذارید. هر آن چه که دوست دارید و برای شما خاطره انگیز است به نمایش بگذارید. برای کف پوش در سبک کولی وار هم از رنگ های تند و قوی استفاده کنید حتی اگر فضای شما بزرگ باشد باز هم می توانید با قالیچه های کوچک، مختلف و ناهماهنگ طراحی آن را کامل کنید. برای پرده ها مخمل و حریر در رنگ های روشن بسیار زیبا هستند.

دکوراسیون

اتاق خواب

در طراحی اتاق خواب برای رسیدن به سبک کولی وار به تعدد و تنوع در پارچه ها از نظر رنگ و بافت احتیاج دارید. سعی کنید از رنگ ها تند و شاد را استفاده کرده و به صورت لایه لایه در کنار هم قرار دهید تا تنوع رنگ و بافت آن ها به خوبی دیده شود.

نورپردازی در این سبک بایستی به شکل فیلتر شده انجام شود. به این معنی که نور تولید شده از لامپ ها از فیلترهای پارچه ای گذشته و در فضا پخش شود. همچنین بهترین نورپردازی در این مواقع به کار بردن شمعدان های سنتی و فانوس است. نکته دیگر در مورد طراحی اتاق خواب کولی وار که بایستی حتما به آن توجه کنید این است که پارچه حریر را فراموش نکنید.

اکسسوری

برای خرید وسایل و مبلمان به این سبک عتیقه فروشی ها و جمعه بازار را از دست ندهید. در هنگام انتخاب اصلا نیاز نیست به این فکر کنید که وسایل درکنار هم چگونه جلوه پیدا می کنند و آیا کنار هم زیبا می شوند یا خیر! زمان انتخاب و خرید، آسوده از هر قاعده و قانونی تنها چیزی را بخرید که عاشقش می شوید. هیچگاه به این فکر نکنید که دیگران چه می گویند، لذا برای تکمیل دکوراسیون کولی وار خود به بازار بروید و هر آن چه خاص و رنگارنگ است بخرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید