اخبار, رباتیک, طراحی های برتر

اختراع قایق بالدار هیجان انگیز بر فراز دریا

قایق بالدار airfish8

اختراع قایق جدید و هیجان انگیز

در حال حاضر بسیاری از مردم جهان به دنبال سفرهای دریایی با قایق های مجلل و زیبا هستند و همین امر باعث شده است در این عرصه اختراعات جالب و متفاوتی صورت گیرد. یکی از این اختراعات قایق بالداری می باشد که به تازگی رونمایی شده است و علاقمندان به قایق سواری را مجذوب خود کرده است. در این مطلب گروه رساکالا به معرفی این قایق بالدار برای شما عزیزان خواهد پرداخت.

قایق بالدار

قایق بالدار سنگاپوری

یک شرکت سنگاپوری قایقی بالداری ساخته که گنجایش ۸ مسافر را دارد و همچنین می تواند با سرعت دو تا سه برابر قایق های معمولی بالای سطح آب حرکت کند.

به گزارش رساکالا به تازگی تصاویری از یک قایق پرنده منتشر شده که می تواند با سرعت ۱۹۶ کیلومتر برساعت بالای آب پرواز کند.

این قایق بالدار  نام گرفته است و گنجایش ۸ مسافر را دارد. قایق ذکر شده می تواند انقلابی در صنعت حمل و نقل میان هزاران جزیره اندونزی، فیلیپین و جزایر دریای کارائیب ایجاد کند.

شرکت سنگاپوری Wigetworks قایق Airfish۸ را ساخته که دو اپراتور دارد. این شرکت مشغول طراحی و ساخت یک وسیله نقلیه بزرگتر با گنجایش ۵۰ مسافر است.

این قایق بالدار ۱۷ متر طول و ۱۵ متر عرض دارد و جالب است که سرعت آن دو تا سه برابر قایق های معمولی است.

خصوصیات قایق بالدار Airfish۸

این قایق مجهز به یک موتور ۸ سیلندر با ظرفیت ۷ لیتر و قدرت ۵۰۰ اسب بخار است. سوخت مصرفی آن نیز بنزین با اکتان ۹۵ است که از سوخت هواپیما ارزانتر است. البته این وسیله نقلیه در حقیقت یک قایق است اما می تواند در ارتفاع یک تا ۶ متری بالای سطح آب نیز حرکت کند.

این وسیله می تواند با سرعت بیش از ۱۸۵ کیلومتر برساعت سفر کند. همچنین به گفته تولید کننده فرایند ساخت Airfish۸ ساده و ارزان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید