اتصالات, اخبار, پمپ

با ساید چنل بیشتر آشنا شوید

ساید چنل

ساید چنل چیست؟

دستگاه بلوئر ساید چنل، توانایی بهره وری به شکل دمنده یا مکنده را دارا است و به شکل تک پره T دو پره به بازار عرضه می شود.

پمپ وکیوم ساید چنل دستگاهی تک محوره است و حاوی عملکرد ساده ای است. راندمان بلوئر ساید چنل به این شکل است که الکتروموتور کوپل شده به ماشین، پروانه (به طور معمول از نوع آلمینیوم) را با سرعت خیلی بالا چرخانده و براثر این چرخش با در نظر گرفتن حالت قرارگیری پره ها برروی پروانه، با به وجود آوردن گرداب و توربولانس هوایی گاز را از یک سمت مکش نموده و از سمت مخالف هوا با سرعت بسیار (منوط به توانایی الکتروموتور و گنجایش سیستم ) از درون سیلندر به خارج رانده می شود. این فشار هوا ساید چنل بلوئر بدون بهره بردن از روغن و تنها به وسیله ی فاصله میکرونی میان پره رادیال و بدنه ماشین به وجود می آید.

ساید چنل

مصارف بلوئر ساید چنل

بلوئر ساید چنل مصارف بسیاری در صنایع گوناگون دارد از جمله:

  1. استفاده در آب و فاضلاب: هوادهی در حوضچه های هوازی فاضلاب، جهت همزدن حوضچه ها و استخرها، حذف گازهای فرار CO2 ،H2S و غیره از آب و فاضلاب
  2. کشتارگاه های دام و طیور
  3. منتقل کردن مواد : تلاطم و آمیزش مواد در صنایع گوناگون و منتقل کردن مواد از راه ونتوری
  4. مراکز پرورش آبزیان: هوادهی و اکسیژن رسانی در حوضچه های پرورش ماهی. در مراکز پرورش آبزیان این ماشین، با ایجاد هوای فشرده و تزریق آن از راه لوله به درون دیفیوزرها که در کف استخر کارگزاری شده‌اند، هوا را به شکل حباب‌های خیلی ریز از درون دیفیوزر بیرون می آورد و اکسیژن مورد احتیاج آبزیان در استخر پرورش ماهی را مهیا می‌کند. این ماشین در مدل ها و گنجایش های گونگونی ساخته می شود که منوط به فضای استخر و مقدار اکسیژن لازم برگزیده می شوند. برای حفاظت دستگاه، گرد و خاک هوای ورودی به بلوئر به وسیله ی فیلترها قابل عوض شدن است.
  5. صنعت نساجی
  6. جارو برقی های صنعتی ،غبارگیر
  7. صنعت آبکاری
  8. بیمارستان ها و غیره است.

 نکات و مزایا

فشارکاری زیاد، عملکرد طولانی، تعمیر اندک (عدم احتباج به بلبرینگ) ، سروصدای اندک، هزینه معقول و مصرف پایین انرژی در قیاس با مابقی دستگاه‌های هوادهی، عدم احتیاج به روغن و ترکیب این دستگاه و دیفیوزرها موجب هوادهی عمقی و جذب خیلی بالای اکسیژن و لذا بالا رفتن راندمان تولید آن می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید