اتصالات, اخبار, پمپ

با بوستر پمپ و کاربرد آن بیشتر آشنا شوید(بخش سوم)

بوستر پمپ

نکات مهم

ضمناً بایستی به این نکته را از یاد نبرید که جریان سیال در این بوستر پمپ ها به شکل یکنواخت نیست. نکته اصلی که نباید درباره ی این بوستر پمپ ها هرگز فراموش کنید این است که هیچگاه نبایستی آن ها را در وضعیتی که شیر خروجی بوستر پمپ بسته است روشن کنید.

بوستر

بوستر پمپ

با بالا رفتن جمعیت شهری و روستایی و مداخله عامل های گوناگون کم شدن فشار آب نظیر نشتی و صدمه دیدن لوله های آب رسانی ،نقصهای که در اثر اتصالات در گذر جریان، بالا رفتن متقاضیان آب در ساعت های اوج مصرف و غیره نیاز به یک دستگاه تقویت فشار کاری الزامی است. بوستر پمپ شامل لوله ها، اجزای الکتریکی، پمپها، اتصال دهنده ها، شیرآلات (همانند الکتروموتورها و تابلوی برق فرمان). بوستر پمپ همیشه سیستم مصرفی را زیر فشار پایدار و مشخصی (به مقداری که قابل تنظیم باشد) نگه داشته و به محض آغاز مصرف آب در سیستم نخست یکی از بوستر پمپها آغاز به کار می کند و آب مصرفی را مهیا می کند. در وضعیتی که مقدار مصرفی افزون تر شود مناسب با آن مابقی بوستر پمپ ها به ترتیب و به شکل خودکار وارد مدار می گردد و به این صورت به غیر از این که فشار آب در شبکه پایدار می ماند از فرسایش بیش از اندازه الکترو پمپها و هم تلف شدن انرژی الکتریکی در دستگاه پیشگیری می کند.

موارد مصرف بوستر پمپ

بوستر پمپها آب رسانی مجتمع های گوناگون مثل برج ها ،تامین سیستم اطفاء حریق، بیمارستان ها، مدرسه ها، سالن های تفریحی و ورزشی، مجتمع های صنعتی کارخانه ها، ساختمان های مسکونی و آپارتمانی و غیره

بوستر پمپ از قطعات گوناگونی تشکیل شده اند:

این قطعات شامل :
۱-پمپ
۲-تابلو برق
۳-کلکتورهای ورودی و خروجی
۴-اتصال دهنده های اصلی و فرعی
۵-شاسی
۶-منبع دیافراگمی
امکان دارد هر کدام از قطعات بوستر پمپ از مرغوب ترین برندهای موجود در بازار باشد، ولی انتخاب نخست، مونتاژ آخر مجموعه، تنظیم های مربوط به plc و راه اندازی در حالتی که به شکل صحیحی انجام نشود هر کدام فقط قادرند موجب عملکرد نامناسب مجموعه بوستر پمپ شود.
از سمت دیگر به همان اندازه که بهره بردن از بوستر پمپ موجب کم شدن مصرف انرژی، مخارج اندک تر نگهداری و تعمیر و راحتی مصرف کنندگان نهایی می گردد، برگزیدن غیر کارشناسی و عدم رعایت استاندارد های مورد نیاز در این قسمت موجب مصرف انرژی افزونتر، مخارج زیادتر نگهداری و تعمییرها، هدر رفتن زمان و عدم رضایت و راحتی مشتریان می گردد.
شوربختانه به علت دقت بیش از حد مشتریان به بهای اولیه، بازار تولید و فروش دستگاه های بی کیفیت کم هزینه رواج یافته، حال آن که چندین برابر بهای اولیه خرید، خرج بالا رفتن مصرف برق ، تعمیر، نگهداری و.غیره می شود، که خود باعث نارضایتی درخواست کننده خواهد شد . بنابرین وارسی و تحقیق اولیه مشتریان، هم موجب رضایت خریدار شده و هم عرضه ی خدمات مناسبتر از سمت کمپانی های معتبر فعال در این عرصه را هموارتر می کند.

برای اطلاعات بیشتر به بخش چهارم مراجعه کنید.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “با بوستر پمپ و کاربرد آن بیشتر آشنا شوید(بخش سوم)

دیدگاهتان را بنویسید