اخبار, دکوراسیون

فرش هندسی در دکوراسیون های خاص

دکوراسیون

طبق اصول دکوراسیون و طراحی داخلی، هر فضایی نیاز به یک نقطه کانونی داشته تا به آن شخصیت و سبک بدهد. این کار می تواند با ترفندهای زیادی مانند نصب یک تابلوی هنری بر روی دیوار اصلی، طراحی یا تزیین یک شومینه، وجود یک عنصر دکوراتیو با فرمی خاصی و …. انجام شود. اما برای ما ایرانی ها رسیدن به این هدف می تواند بسیار آسان تر انجام پذیرد. فرش ایرانی عنصری است که به خوبی مرکز توجه نشیمن و پذیرایی مان می شود و رنگ و نقش را وارد فضا می کند. اگر با این دید به فرش یا گلیم نگاه کنیم، بنابراین انتخاب رنگ و طرح آن اهمیت زیادی پیدا می کند که در این جا ما به طرح فرش هندسی در دکوراسیون می پردازیم.

فرش با طرح های هندسی گرمی و پویایی را به فضا القا کرده و یک از مناسب ترین راه ها برای اضافه کردن الگو و نقش بدون هیچ گونه شلوغی وهرج و مرج است. این نقش ها می توانند در ترکیب رنگی خنثی با ظاهری آرام باشند که کاملا مناسب یک خانه شیک و معاصر است و یا با رنگ هایی شارپ و سرزنده برای دکوراسیون هایی خاص. در هر صورت افراد می توانند از خطوط بسیار ساده تا طرح های هندسی پیچیده را بنابر سلیقه خود انتخاب نمایند.

دکوراسیون

رنگ خنثی

همانطور که در ابتدا اشاره کردم، فرش یا گلیم هندسی در رنگ های خنثی یک مزیت عالی برای شما به همراه دارد. آن ها ترکیب رنگی موجود اتاق را تغییر نمی دهند فقط آن را کامل می کنند. اگر یک اتاق نشیمن یا فضای ناهار خوری در رنگ های سفید، خاکستری یا رنگ مشابه دارید، یک فرش با الگوی هندسی می تواند این فضا را به زیبایی از یکنواختی درآورده در حالی که همان ترکیب رنگی را نیز حفظ می کند. فرش یا گلیم با طرح های هندسی و رنگ های خنثی می توانند با هر سبک و استایل دکوراسیونی هماهنگی پیدا کرده و شما می توانید از این بابت هیچ گونه نگرانی نداشته باشید. سیاه و سفید، تنالیته رنگ طوسی و رنگ خاکی در همین دسته قرار می گیرند.

طرح فرش هندسی با رنگ آمیزی متنوع

برعکس دسته اول، این دسته یعنی فرش های با طرح هندسی و رنگ آمیزی های متنوع، دقیقا برای اضافه کردن سبک به یک فضا استفاده می شوند. فرش هایی که الگوی شیک و مدرن را با رنگ های روشن و شارپ ترکیب می کنند، تاثیر فوری و جلوه ای خاص بر فضا دارند. در مورد به کار بردن این فرش ها، بهترین کار این است که بقیه اتاق را تا حد امکان خنثی نگه دارید. این کار اجازه می دهد تا فرش دقیقا به یک نقطه کانونی و مرکز توجه در وسط اتاق تبدیل شود. دایره ها، مثلث های رنگی، الگوهای شش ضلعی یا ترکیبی متمایز از الگوهای غیر معمول همگی طرح های متنوع این دسته هستند.

فرش با طرح هندسی جهت سبک های گوناگون

اگر تمایل زیادی دارید تا دکوراسیونتان از یک سبک خاص پیروی کرده و با همه توضیحات گفته شده، نگران ست شدن فرش با سایر وسایل موجود در فضا هستید، می توانید این روش را پیش بگیرید : ابتدا تمامی عنصر موجود در دکوراسیون را بررسی کرده و شکل، رنگ یا طرحی خاص که بیش تر به چشمتان می آید را برگزینید. سپس از همان نقش و رنگ در انتخاب فرشتان استفاده نمایید. به طور مثال اگر کوسن های نارنجی بر روی مبلمانتان قرار دارد، فرش هم می تواند لکه رنگ های نارنجی، هرچقدر هم کوچک در خود داشته باشد. با این کار یک هماهنگی بصری بین اشیا و وسایل اتاق به وجود آورده اید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید