اخبار, دکوراسیون

تخت خواب تاشو برای فضاهای کوچک(بخش دوم)

دکوراسیون

تخت خواب تاشو یکی از مناسبترین گزینه ها جهت خانه هایی با اتاق خوابهای نقلی می باشد. هرچه به پیشتر می رویم محیط خانه های شهری کوچک و کوچکتر میشوند به صورتی که در ساختن این خانه ها به طور معمول از بخش های دیگر منزل گرفته میشود و به محیط های با اهمیت تر منزل مثل آشپزخانه و سالن نشیمن و پذیرایی داده میشود. در چنین وضعیت هایی بایستی در طراحی محیط منزل، به ویژه اتاق خوابها از تک تک فضای خانه بهره برده تا از محیط دلگیر که معضلاتی بسیاری هم جهت رفت و آمد اشخاص به وجود می آورند، دوری کرده باشیم.

تغییراتاق کار به اتاق خواب

مالکان این منزل به لطف تخت خواب تاشوی دیواری خود، توانایی های بسیاری را در اتاق نقلی شان به دست آورده اند. به این شکل که از میز سفارشی شان قادرند در طول روز به عنوان فضای کار یا مطالعه بهره ببرند و در شب با جمع کردن صندلی به زیر میز، تخت خواب را از درون کمد خارج می کنید. این مدل درخور ۱ اتاق خواب ۲نفره درخانه های نقلی است.

تخت تاشو

تخت تاشو دونفره

در دید نخست این مکان یک محیط منظم با یک راه پله مرکزی را نمی بینید. ولی در پشت این مکان، یک تخت خواب پنهان جای داده شده است. پارتیشن متحرک و قفسه کتاب، حریم شخصی مناسب را جهت این تخت خواب ایجاد کرده است. همینچنین این حس را به وجود می آورند که فرد در اتاق خواب خود جای دارد.

تخت تاشو

تخت خواب تاشو پنهان

این شیوه ی غیر معمول چیزی است که بایستی در زمان طراحی دوباره و نوسازی یک خانه ی خیلی نقلی مورد توجه قرار گیرد. طراح با به کاگیری از یک دیوار کشویی، به شما این قابلیت را می دهد که محیط به عنوان یک اتاق نشیمن در طول روز استفاده کنید و هیج نقشی از تخت خواب نباشد. قفسه کتاب و محل جای گیری تلویزیون در این دیوار کشویی به شکل خودکار طراحی شده که از هر ۲ سمت قابل استفاده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید