اتصالات, اخبار, پمپ

پمپ شناور و کاربرد آن(بخش دوم)

شیوه نصب

جهت نصب این کالا که تلفیقی از یک پمپ و یک الکتروموتور است و اصطلاحاً به آن موتور پمپ یا الکتروپمپ شناور نامیده می شود، در درون چاه جای می گیرند و الکتروموتور را با آب پر می کند. شیوه ی سرد کردن هم به صورت آب سرد می باشد، به عبارت ساده تر دینام با آب خنک می گردد.
پمپ شناور به ۲ شکل عمودی و افقی کارگزاری می شود، در کارگزاری به شکل رایج به طور معمول شامل اغلب مصارف می گردد ولی کارگزاری به شکل افقی به طور معمول در آب نماها، آبیاری تحت فشار و قطره ای (در حوضچه یا استخر) انجام می شود.
پمپ

اقسام الکترو پمپ شناور

  1. جریان محوری: شیوه ی ورود سیال به این نوع پمپ ها از مقابل محور بوده و از درون پروانه به شکل موازی بیرون می رود.
  2. شفت غلافی: در این گونه پمپ سیال چنانچه رقیق باشد با شفت توانایی برقراری ارتباط دارد و سیال بعد از پمپاژ به وسیله ی پروانه ها از طریق لوله دور محور بیرون می رود.
  3. پمپ توربینی

پمپ تک شناور

نوع پیکر این پمپ شناور از استیل و چدن است و مدل استیل آن به دلیل خواص ضد زنگ بودن استقامت بیشتری دارند.

پمپ شناور آب شور

این جنس بدنه ی این شناورها برنز است و برای پمپاژ آب شور است و اغلب کاربرد این پمپ ها در آب های با عمق بسیار است. بعضی اجزا این پمپ از مواد متمایز برنز و فولاد ضدرنگ ساخته می شود.
الکتروپمپ ملخی شناور
موتور پمپ ملخی یک پمپ یکدست بدون احتیاج به سیستم سرد کننده می باشد و منتاسب کارگزاری در محیط های کوچک است و دارای یک سیستم حفاظتی ویژه است. این پمپ حاوی کاربرد های مختلفی مثل کنترل سیل ها، حوضچه ها و پرورش ماهی، صنایع، معادن، نیروگاه ها، آبیاری کشاورزی و ایستگاه های زهکشی اشاره کرد.
جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید