اخبار, رباتیک, طراحی های برتر

ربات های جنگجوی مکمان(بخش دوم)

ربات

اما آیا این ربات در خور این حجم از مخاطبان است؟

در ادامه به بررسی این سوال میپردازیم. ما مدتی را با این ربات به بازی کردن گذراندیم. و به تست و آزمایش آن پرداختیم. حال بیایید با هم نگاهی به نتایجی که تاکنون بدست آورده ایم بیندازیم.

طراحی

در مورد طراحی این ربات هیچ چیزی نمیتوان گفت به جز یک جمله: ربات های مکامون فوق العاده اند. آن ها طراحی شده اند تا تصویری واقعی از آنچه باشند که ما فقط به صورت انیمیشین دیده ایم. در طراحی بدنه پلاستیکی مکامون از اعداد، شماره ها و حروف نامنظم ژاپنی استفاده شده، که این طراحی، بدنه پلاستیکی ربات را جذاب کرده و با وجود کلمه “danger” بر روی بدنه تصویر ذهنی شما از یک ربات جنگنده را به نمونه ای حقیقی تبدیل کرده است.

اما فکر نکنید که چون جنس بدنه آن پلاستیکی است، ساختی ضعیف دارد. بلکه برعکس، خیلی هم قدرتمند و مستحکم است. در نبرد های بسیاری این ربات ربات های دیگر را از میدان بیرون رانده بی آنکه خصارتی به آن وارد شود.

این ربات اقلامی چون محافظ تمرینی و سلاح را به همراه دارد که میتوانید در زمان نبرد از آن ها استفاده کنید. این اقلام تزیینی نیستند و صرفا برای زیبایی ساخته نشده اند، بلکه بر عملکرد مکامون در نبرد تاثیر زیادی دارند.

شرکت سازنده دو مدل مختلف از مکامون را وارد بازار کرده، مدل هایی با نام های مکاکادمی و دلتا یونیت. این دو مدل از نظر طراحی و ساخت یکی بوده و تنها تفاوت آنها در رنگ بندی شان است. مدل دلتا یونیت بدنه مشکی و پاهایی مشکی رنگ دارد، ولی مکاکادمی دارای بدنه ای سفید و پاهای سفید و لولای ابی رنگ است.

لولا های بکار رفته در ربات همگی دارای اهمیتی خاص هستند، زیرا مکامون با داشتن آن ها گستره وسیعی از حرکات را انجام میدهد و شرکت سازنده از این نوع طراحی نهایت غایت را برده است. حرکات مکامون انقدر طبیعی هستند که شما واقعا احساس می کنید این ربات موجود زنده ای است که در آن روح دمیده شده.

یکی از تکنیک های جنگی تعبیه شده در مکامون ضربه پا یا “لگ شات” است که در آن مطمئن میشوید حریفتان دیگر قادر به حرکت نیست. با این حرکت ربات رقیب از پا در می آید و دیدن اینکه مکامون ِ فاتح، یکی یکی رقبایش را از راه برمیدارد برایتان بسیار خوشایند خواهد بود.

ربات

کارکرد ربات

دو راه برای استفاده از مکامون وجود دارد، یکی در دنیای مجازی و دیگری با استفاده از واقعیت افزوده و مبارزه یک به یک با رباتی دیگر. تجربه به ما نشان داد که مبارزه واقعی بسیار جذاب تر و هیجان انگیز تر از مبارزه مجازی است.

این ها نکات مثبت و دلگرم کننده بود ولی بایستی بدانید که همه چیز هم به شکلی که فکر میکنید ایده ال نیست. اینکه با ایپد کنترل مکامون را در دست دارید و به دشمنان بیگانه حمله کنید واقعا تجربه ویژه است اما اینکه دیدن جرقه هایی انیمیشنی از مکامون به شلیک میشود و به دشمن برخورد میکند کمی غیر واقعی است.

برنامه این ربات بیشتر شباهت به برنامه هایی دارد که در حال طراحی هستند و هنوز کامل نشده، بخش هایی در این برنامه وجود دارند که عبارت ” این قسمت به زودی تکمیل خواهد شد” روی آنها وجود دارد و قسمت های خالی زیادی روی صفحه اصلی هست که هنوز تکمیل نشده اند و بایستی تکمیل شوند. در طراحی برنامه مشکلاتی وجود داشت که موجب پایین آمدن کارایی محصول شده اند.

سیستم کنترل مکامون در آغاز کمی پیچیده به نظر میرسد که همین عامل موجب شده تا بازی با مکامون در ابتدا تا حدودی ناخوشایند باشد. چون در هر حرکت حجومی یا دفاعی اطلاعات کاملی در مورد اینکه در اون حمله چه آسیب هایی دیدید و یا چه آسیب هایی به حریف وارد کردید را نشان میدهد و اطلاعاتی مثل اینکه در اثر اون حمله چقدر حرارت دستگاه زیاد شده.

گرمای بیش از حد موجب میشود که ربات خاموش شود و این موضوع مکامون را در مقابل حملات آسیب پذیر کرده است.

این موضوع که در ابتدا بسیار دلسرد کننده به نظر میرسه، همون چیزی هست که نبرد با مکامون رو ارزشمند کرده، البته این ها همه استراتژی های جنگیدن هستند یعنی شما نمیتوانید تنها با جنگیدن کار خود را پیش ببرید، بلکه بایستی استراتژی مناسبی رو کسب کنید.

باتری های بکار رفته در مکامون به طور شگفت انگیزی عمر زیادی دارند و با یک بار شارژ بیش از یک ساعت میتوانید از مکامون استفاده کنید. باتری ها قابل تعویض هستند و در بسته بندی محصول اداپتور هم موجود است که آنرا میتوانید مستقیما به پریز های دیواری وصل کنید. هر سری شارژ کامل این محصول حدود ۵٠ دقیقه زمان میبرد.

حرف آخر

ربات جنگی مکامون یک اسباب بازی فوق العاده است!

و اگه قرار باشد یکی از آن ها را به عنوان هدیه دریافت کنیم از خوشحالی قطعا روی ابر ها پرواز خواهیم کرد. اما همانطور که قبلا هم گفتیم اگر بخواهیم برای یک ربات اسباب بازی حدودا ٣٠٠ دلار پرداخت کنیم قطعا در آینده ای نه چندان دور از این کار پشیمان خواهیم شد، البته آن هم بسته به جیب و در آمدتان است.

در کل طراحی ربات بسیار جذاب و خیره کننده است! بدنه مقاومی دارد و عمر باتری قطعا شما را تحت تاثیر قرار میدهد. ولی برنامه رابط این ربات انقدرها هم دلچسب نیست و پاشنه اشیل این ربات محسوب میشود. با وجود اینکه همه جا ادعا شده ربات با ویژگی واقعیت افزوده وارد بازار شده اما در عمل این واقعیت افزوده با عملکرد ربات به طور کامل منطبق نیست. این نرم افزار به مرور زمان و با اپدیت هایی که شرکت سازنده ارائه میدهد احتمالا کامل تر خواهد شد و هیچ گونه نگرانی ای از این جهت نخواهید داشت. پس جای شکرش باقیست که مشکلات این ربات مربوط به نرم افزار هستند و نه سخت افزار. اما مشکل اصلی که راه حل آن هم خودتان هستید قیمت بالای این محصول است.

مکامون بهترین و لذت بخش ترین انتخاب است در صورتی که بتوانید یک جفت از آن را خریداری کنید! و این یعنی هزینه ای در حدود ۶٠٠ دلار تنها برای سرگرمی و تفریح! اگر از این هزینه ترسی ندارید، شما را به داشتن تفریحی لذت بخش دعوت میکنیم!

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “ربات های جنگجوی مکمان(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید