اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

استخراج سم عقرب توسط ربات

ربات

استخراج سم عقرب

رباتی جهت استخراج و ذخیره سازی سم عقرب طراحی شده است که قادر است به روش های پرخطر دیگری که به وسیله ی دانشمندان طراحی شده است خاتمه دهد. دانشمندان  دانشگاه Ben M’sik Hassan II در موروکو تائید کردند که  این ربات نه فقط عمل استخراج زهر را با سرعت زیادی به اتمام می رساند بلکه این شیوه امن تر هم است.

ربات

کاربرد سم عقرب

سم عقرب در عرصه های گوناگون پزشکی از جمله پژوهش هایی درمورد سرطان و توسعه در عرصه ی داروهای ضدمالاریا استفاده دارد. شیوه های برداشت امروزی این زهر اغلب حاوی شیوه های تحریک الکتریکی و مکانیکی می باشد که با توجه به شوک الکتریکی وارد شده از تجهیزات قادر است برای عقربها مرگ بار و برای دانشمندان دردرساز باشد. به غیر از آن که صرفا اندیشیدن به جمع آوری زهر عقرب به حد کافی ترسناک و وحشتناک است.

ربات VES-4

دستگاه VES-4 دستگاه کم وزنی که که به وسیله ی Mouad Mkamel و تیم تحقیقاتی وی تولید شده است رباط قابل حملی است که هم در آزمایشگاه و هم در طبیعت قابل استفاده است. این عمل با بستن دم عقرب و تحریک الکتریکی جانور جهت استخراج سم انجام می شود که بعد از استخراج سم را  ذخیره می کند. دستگاه VES-4 نخستین رباطی نیست که به وسیله ی دانشمندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. در سال های قبل از ربات ها اغلب جهت طراحی دارو ها بهره گرفته می شد. همینطور محققان اخیرا توصیه کرده اند که رباتهای انسان نما جهت پرورش بافتهای انسانی مورد استفاده قرار بگیرند.

Mouad Mkamel می گوید:دستگاه VES-4 جهت استخراج سم عقرب بدون صدمه رساندن به جانور و امنیت بیشتر برای دانشمندان طرحریزی شده است. فرد قادر است با بهره بردن از یک کنترل از راه دور با ایمنی بیشتری زهر عقرب را بگیرند.

ربات بر روی نوع های گوناگون عقرب تست شده است و از به وسیله ی تنظیمات قابل تغییر خود قادر است برنامه ریزی شود که  آن ها را در حافظه ی خود ضبت کند. این ربات همچنین یک LED هم دارد که اسم نوع های گوناگون را نمایش میدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید