اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

اگزواسکلتون ربات پوشیدنی

ربات

اگزواسکلتون

اگزواسکلتون، اسم ربات پوشیدنی برای سربازان امریکایی‌ است که در ارتش امریکا کاربرد دارند. به گزارش دیلی میل، امریکا اگزواسکلتون را به تکنولوژی هوش مصنوعی مجهز کرده که قدرت یک سرباز را ۲۷ برابر بیشتر خواهد کرد.

ربات

کاربرد این ربات بی همتا

ارتش امریکا تا امروز آزمایش های گوناگونی برروی این ربات که به شکل یک لباس قابل پوشیدن است، انجام داده و گویا نتایج این آزمایش ها موفقیت آمیز بوده است. ربات اگزواسکلتون در آغاز به منظور بهره بردن سربازان معلول یا ناتوان جسمی تولید شد. ولی اخبار نوین حاکی از آن است که ارتش امریکا می خواهد از این ربات برای همه ی سربازان خود در مقابله با دشمن بهره ببرد.

براساس گزارش های منتشر شده، بهره بردن از فناوری هوش مصنوعی در این ربات ها، موجب افزایش ۲۷برابری قدرت سربازان خواهد شد به صورتی که می‌توانند آسان تر راه رفته و بارهای سنگین تری را بلند کنند.

مزایا

اجزای این ربات جدا از هم بوده و به وسیله ی یک موتور و یک باتری لیتیوم یونی قابل شارژ تغذیه می‌شود. اگزواسکلتون‌ سختی حمل بار را جهت انسان کاهش داده و یا کلا حذف می‌کنند. همچنان معلوم نیست که امریکا برای این رباتهای اگزواسکلتون چه برنامه‌ای دارد و چه زمانی قصد دارد آن ها را ارائه کند.

قدرت این ربات قبل از این به سربازان اجازه می‌داد تا جسمی با وزن ۸۲ کیلوگرم را تا ۵ پله بالا ببرند. امروزه با تجهیز این ربات به هوش مصنوعی، قدرت آن بیشتر از قبل بیشتر شده است. بدن انسان و حرکت آن با بهره بردن از ۲ پا، مکانیزم بی همتا جهت تحمل بارها و حرکت در اطراف با چالاکی بالا مهیا می‌کند. به گفته مهندسان، از این ربات می‌توان جهت تجهیز سربازان در میدان جنگ، به منظور بالا بردن قدرت آنان استفاده کرد.

این پوشش رباتیک شامل یک چارچوب همانند کوله پشتی است که برروی دو پا قرار گرفته‌اند و به وسیله ی یک کمربند به دور کمر سرباز بسته می‌شوند. برروی این کمبرند حسگرهایی تعبیه شده که موقعیت مکانی سرباز، سرعت و قدرت آن را به سیستم های کامپیوتری اعلام می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید