اتصالات, اخبار, لوله

ابداع جدید اتصالات upvc مقاوم با کمک نانوذرات

اتصالات upvc

ساخت اتصالات upvc مقاوم از طریق نانو ذرات

پژوهشگران کشور اتصالات یو پی وی سی را به وسیله نانو ذرات تولید کرده اند. پژوهشگران ما در این ابداع با به کارگیری از فناوری نانو موفق به تولید انواع اتصالات یو پی وی سی مقاوم جهت سیستم‌های لوله‌کشی ساختمان‌ شده اند.

پی وی سی و یو پی وی سی

به گزارش رساکالا، پلی ونیل کلراید که به PVC معروف است، سومین محصول مصنوعی پلیمری پس از پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن به شمار می‌رود. PVC در دو شکل کلی وجود دارد که در دو نوع سخت و انعطاف‌پذیر عرضه می‌شود و با اضافه کردن افزودنی‌هایی به آن می‌توان میزان انعطاف‌ پذیری PVC را به میزان مطلوب و مناسب رساند.

UPVC نیز ماده‌ای است که دارای مواد افزاینده‌ انعطاف‌پذیری نیست و به‌ صورت کاملا سخت و خشک رفتار می‌کند. بیشترین کاربرد یو پی وی سی  این ماده‌ پلیمری نیز در تولید لوله و اتصالات ساختمانی می باشد.

اتصالات pvc

مزایای اتصالات U-PVC با تکنولوژی نانو ذرات

غلامرضا عباسی نورآبادی، مجری طرح از اجرای تحقیقاتی در این زمینه اعلام کرد و گفت: با توجه به این مسئله که خرابی تأسیسات ساختمان باعث به وجودآمدن هزینه‌های بسیاری برای مصرف‌ کنندگان خواهد شد، استفاده کردن از این محصولات جدید تولید شده در این تحقیقات می‌تواند هزینه‌های تعمیر و نگهداری سیستم‌های لوله‌کشی ساختمان‌ها را تا مقدار بسیار زیادی کمتر کند.

همچنین ایشان به این نکته تاکید کردند که لوله و اتصالات یو پی وی سی ساخته شده در این پروژه تحقیقاتی دارای مقاومت به ضربه و حرارت بالاتری در مقایسه با نمونه‌های معمولی می باشند

در ادامه وی این مسئله را نیز افزود که : در تولید و ساخت این محصولات از پرکننده‌های نانویی استفاده می شود که این امر نیز باعث افزایش یافتن استحکام و چقرمگی زمینه پلیمری شده است. البته واضح است که این خواص غیر معمول و بسیار مناسب به دلیل سطح ویژه بسیار بالای نانو ذرات است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید