اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, شیرآلات, لوله

با اتصالات فلنج دار مساوی و نامساوی و آشنا شوید

اتصالات فلنج دار

فلنج چیست؟

فلنجها به عنوان اتصال دهنده های لوله ها و شیرآلات کار برده می شود. فلنج ها به شکل قطعه ای دیسک مانند هستند که همواره به صورت جفت هستند و به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر وصل می شده و به راحتی نیز باز می شوند. دو قسمت فلنج از طریق لای(گسکت یا gasket) که در بین دو قیمت قرار می گیرد، به یکدیگر چفت می شوند و به عبارتی آبندی آنها صورت می گیرد. پس در کل فلنج ها دارای سه قسمت، فلنج، گسکت و پیچ تشکیل می شوند.

فلنجها از جنس فولاد، آلیاژهای فولاد، چدن و مواد دیگر هستند. آن فلنج ها قابلیت استفاده در فشار کاری کم و زیاد را نیز دارند. فلنج ها اغلب به وسیله آهنگری تولید می شوند و تنها در موارد بسیار کمی از ورقه ها ساخته می شوند.

انواع فلنج

انواع فلنج ها شامل موارد زیر هستند:

  1. فلنج با سطحی صاف و ساده
  2. فلنج با سطحی برجسته
  3. فلنج نر و ماده
  4. فلنج با صفحه دارای زبانه و شیاردار

سه راه مساوی فلنج دار

سه راه مساوی و نامساوی فلنج دار

سه راه مساوی  و نامساوی فلنج دار بسته به فشار کارکرد آنها در سه نوع زیر تولید می شوند:

در نوع اول فشار کارکرد آنها ۴ و ۶ بار و بدون نیاز به رینگ فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

در نوع دوم فشار کارکرد آنها ۱۰ و ۱۲/۵ بار است و به همراه رینگ فلزی که در پشت فلنج قرار می گیرد مورد استفاده قرار می گیرد.

در نوع سوم نیز فشار کارکرد آنها ۱۶ بار است و همراه با فلنج هسته فولادی به شکل تمام تزریق ساخته می شود.

کاربرد سه راه مساوی و نامساوی فلنج دار

از کاربردهای سه راه مساوی و نامساوی فلنج دار مواردی مانند کاربرد در سیستمهای آبیاری تحت فشار، سیستم های توزیع آبرسانی، آبیاری بارانی و آبیاری قطره ای، تاسیسات فاضلاب را می توان نام برد. این اتصالات فلنج دار نسب به اتصالات دیگر، به علت وزن کم و نصب راحتی که دارند بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید انواع اتصالات فلنج دار با کارشناسان رساکالا تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت ها و مشاهده محصولات دیگر از صفحه اصلی رساکالا دیدن فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید