اتصالات, اخبار

مشخصات انواع اتصالات آبیاری قطره ای پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن آبیاری

اتصالات آبیاری قطره ای

اتصالات آبیاری قطره ای پلی اتیلنی به علت مزایای بیشماری که دارند جزء اتصالاتی هستند که امروزه در صنعت کشاورزی مورد توجه واقع شده اند و از آنها در آبیاری های تحت فشار مانند آبیاری قطره ای و بارانی استفاده میشود.

انواع اتصالات پلی اتیلن برای آبیاری

انواع این اتصالات نیز شامل موارد زیر میباشند:

 • بست ها
 • زانویی ها
 • تبدیلها
 • سه راهی ها
 • سر شلنگها

مشخصات و عملکرد اتصالات پلی اتیلن برای آبیاری

این اتصالات در آبیاری های تحت فشار جهت تنظیم نمودن جریانات و آببندی مطمئن، عوض کردن اندازه لوله، عوض کردن جهت جریان بکار برده میشوند و در اندازه ها و ضخامتهای متفاوت برای کلیه لوله ها ساخته شده و بر اساس نیاز پروژه در اختیار آنها قرار داده میشود.
فشار کاری این اتصالات نیز ۴، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲/۵بار است.

اتصالات آبیاری پلی اتیلن

ویژگی های اتصالات آبیاری پلی اتیلن

 1. اتصالات ابیاری به علت اینکه برای ساعات طولانی در معرض تابش آفتاب هستند ممکن است این اشعه بر روی دوام آنها تاثیر بگذارد اما اتصالات پلی اتیلنی از این جهت مطمئن هستند و به عبارتی در مقابل پرتوی خورشید مقاومت خوبی دارند.
 2. از دیگر ویژگی های این اتصالات مقاومت زیاد آنها در مقابل مواد اسیدی، بازی است و همچنین در مقابل خورده شدن و پوسیده شدن نیز مقاومت خوبی از خود نشان میدهد.
 3. این اتصالات در مقابلات ضربات و فشارهای داخلی و خارجی نیز بسیار مستحکم هستند.
 4. به آسانی نصب میشوند و از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه هستند.
 5. قیمت آنها نیز بر اساس کارخانه تولید کننده، کیفیت مواد اولیه و درصد خلوص آنها، استانداردهای رعایت شده، درجه، فشار کاری، اندازه و
 6. ضخامت لوله متغیر است. توجه داشته باشید که مدل های ایرانی آنها از مدل های خارجی آنها به علت عدم هزینه گمرکی ارزانتر هستند و کیفیت مناسبی هم دارند.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید