اتصالات, اخبار, پاشنده, لوله

دلایل لزوم بکارگیری لوله پلی اتیلن در آبیاری کشاورزی

لوله پلی اتیلن در آبیاری کشاورزی

یک بحران بزرگ در کشور ما، بحران کمبود آب است. به همین علت برای بهبود شرایط و صرفه جویی در مصرف آب راهکارهای اجرایی تدبیر شده است. یکی از بخش هایی که آب به شدت در آن هدر میرود بخش کشاورزی است. در این بخش هم می توان به سیله راهکارهای مناسب از هدر رفت آب جلوگیری کرد.

لزوم بکارگیری لوله پلی اتیلن در کشاورزی:

در شرایط کنونی مناسب ترین لوله هایی که برای تاسیسات منتقل کننده آب آشامیدنی و آب کشاورزی میتوان بکار برد و امتحان خود را نیز پس داده است، لوله های پلی اتیلنی میباشند.
لوله های پلی اتیلنی جداره مستحکمی دارند و به آسانی میتوانند در گستره دمایی بسیار کم و زیاد بکار برده شوند.

لوله پلی اتیلن در مناطق گرم و خشک

لوله های پلی اتیلنی در شرایط منطقه ای گرم و خشک به راحتی میتوانند بکار گرفته شوند و مقرون به صرفه باشند. دلیل این امر این است که این لوله ها به علت عدم شکست و نشت سبب جلوگیری از هدر رفتن آب میشوند و آببندی قابل اطمینانی برای منتقل کردن آب دارند.

دلایل بکارگیری لوله پلی اتیلن در کشاورزی

  1. آبرسانی به محصول های زراعی در گلخانه ها و زمینهای کشاورزی بایستی با کمترین میزان آب انجام شود به شکلی که بازدهی آبیاری هم بالا برود. برای اینکار از لوله های پلی اتیلنی استفاده میشود.
  2. این لوله ها بر روی جداره خود دریچه هایی دارند که این دریچه ها باعث تنظیم ورود و خروج میزان آب مناسب میشوند. واضح است تنظیم ورود و خروج آب باعث صرفه جویی در مصرف آب میشود.

لوله پلی اتیلن در کشاورزی

انواع آبیاری ها

آبیاری هایی که میتوانند از لوله های پلی اتیلنی استفاده کنند شامل موارد زیر میباشند:

  • آبیاری قطره ای
  • آبیاری تحت فشار
  • آبیاری بارانی
  • آبیاری سطحی
اندازه لوله پلی اتیلن برای کشاورزی

لول هایی که برای بخش کشاورزی استفاده میشوند از اندازه ۵۰میلیمتر الی ۹۰میلیمتر میباشند. لوله های کوچک تر را میتوان برای انشعاب ها بکار برد.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید