اخبار, صنعت پلیمر, لوله

کاهش هزینه و انرژی با انتخاب صحیح لوله ها

مصرف انرژی امروزه یکی از دغدغه های زندگی امروزه است. برای مثال صاحبخانه ها جهت کنترل و کاهش مصرف انرژی از ترموستات ها در منزل خود استفاده می کنند. همچنین بهبود بخشیدن وسایل با سوخت ترکیبی و ساخت اتومبیل های الکترونیکی نیز نمنه ای دیگر از تلاش های انسان برای کاهش دادن مصرف انرژی است. البته که تنها هدف از این تلاش ها فقط کاهش مصرف منابع طبیعی نیست، بلکه کاهش هزینه نیز بسیار حائز اهمیت است.

چگونگی کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه در لوله ها

انتخاب صحیح لوله های آبرسان و فاضلابی یکی از مهم ترین راه هایی است که میتوان از طریق آن مصرف انرژی را کاهش داد. مورد توجه بودن مصرف انرژی و همچنین نیاز به افزایش طول عمر شبکه های آبرسانی، باعث شده است که کیفیت لوله ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

لوله پی وی سی

عواملی که باعث کاهش هزینه و مصرف انرژی در لوله ها می شوند:

۱٫در انتخاب لوله ها توجه داشته باشید که سطح داخلی لوله ها هر چفدر صاف و صیقلی تر باشد، آب دچار اصطکاک و افت فشار کمتری خواهد شد. این امر سبب خواهد شد جریان سیال بهینه شود و هزینه پمپاژ کاهش یابد. یکی از بهترین گزینه هایی است در این رابطه می توانید انتخاب کنید پلیمر پی وی سی می باشد.

۲٫عامل دیگری که باعث انتخاب صحیح لوله ها می شود، قطر لوله است. اغلب در استانداردهای انتقال آب و فاضلاب قطر خارجی لوله ها مشخص و غیر قابل تغییر دادن است، اما با توجه به استحکام مواد مورد استفاده در تولید لوله، میزان ضخامت و در نتیجه قطر داخلی آن متفاوت است.

 

۳٫مواد مورد استفاده در تولید لوله هر چقدر داری استحکام بیشتری باشند، به ضخامت کمتری نیاز دارند و در نتیجه قطر داخلی آنها افزایش خواهد یافت. در نتیجه برای انتقال دادن مقدار مشخصی آب، به انرژی کمتری نیاز دارند.

نتیجه:

در میان لوله های پلیمری، لوله های پی وی سی داری مزیت استحکام بیشتر و ضخامت کمتری نسبت به لوله های مشابه است. پس می توان نتیجه گرفت که در بین لوله های پلیمری لوله های پی وی سی گریه منسبی برای کاهش دادن مصرف انرژی و همچنین کاهش هزینه ها است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید