اخبار, شیرآلات

انتخاب جنس شیرآلات

شیر آشپزخانه

انتخاب جنس مناسب شیرآلات

شیرآلات آشپزخانه یکی از ارکان مهم در طراحی آشپزخانه میباشد. شیرآلات ساختمانی مدل ها ، طرح ها و رنگ ها و از همه مهم تر کیفیت های بسیار متفاوتی دارد به همین دلیل در هنگام خرید باید نهایت دقت را به عمل آورد تا جنس مرغوب و مناسب خریداری شود.در این مقاله به طور کلی به معرفی جنس شیرآلات ساختمانی میپردازیم.

شیرآلات ساختمانی عموما از دو جنس آلیاژ ساخته می شود که عبارت اند از آلیاژ برنج و آلیاژ سرب خشک و دارای روکش هایی در رنگ های مختلف هستند که باعث ایجاد تنوع در آنها شده است :

از بین این دو آلیاژ، آلیاژ برنج بسیار بهتر و مرغوب تر است و در هنگام خرید حتما سعی کنید که شیری که مطمئنا از آلیاژ برنج ساخته شده است تهیه نمایید زیرا آلیاژ سرب خشک بعد از مدتی پوسیده می شود و با آب مخلوط میشود و نوشیدن آن آب برای بدن به شدت مضر است.

دومین مسئله ی بسیار مهم، آبکاری شیر الات پس از از ساخت می باشد که تاثیر بسیار زیادی در طول عمر شیر دارد.

انواع روکش شیرآلات

انواع روکش‌هایی که برای شیرآلات کاربرد بیشتری دارند عبارتند از: برنج، برنز، مس و استیل که از میان اینها اگر استیل، استیل استایلنس اصلی باشد از دیگر جنس‌ها بهتر است؛ چرا که هم مقاومت بهتری در برابر پوسیدگی دارد و هم به خاطر ظاهرش کمتر لکه‌های آب را نشان می‌دهد و از لحاظ زیبایی هم، برای خانم‌هایی که به این لکه‌های کوچک روی شیرآب حساسند بسیار مناسب تر است. سایر موارد هم مثل برنز یا مس تنها آبکاری برنز و مس هستند و بیشتر جنبه تنوع بخشی دارند و شاید به خاطر رنگ زرد یا قرمزی که دارند حس نوستالژیک به خریدارها بدهند.

روشویی

شیرآلات خرجی یا ایرانی؟

با توجه به این که امروزه تمامی شیرآلات چه ایرانی و چه خارجی تقریا دارای کیفیت و قیمت برابر هستند بیشتر مردم به تنها به شکل ظاهری و طراحی شیرآلات ساختمانی اهمیت می دهند و به دنبال طرح ها و مدل های زیبا و خاص می باشند بیشترین طرح هایی که امروزه مورد توجه مشتریان قرار می گیرد طرح هایی بر گرفته از طبیعت و حیوانات می باشد .

شیرآلات ویژه ی ساختمان ها از گذشته تا به امروز تغییرات بسیاری از لحاظ ظاهری و همچنین مصرف آب کرده اند به گونه ای که در گذشته شیر آلات به دو مدل تقسیم می شدند که عبارت اند از:

  • شیرآلات توپی
  • شیرآلات پروانه ای

طراحی مدل شیرآلات امروزی به گونه ای است که کنترل آب خروجی راحت تر شده است وو از هدر رفتن آب جلوگیری می کند اما در گذشته در دو مدلی که اشاره شد کنترل اب خروجی بسیار سخت بود و حجم آب زیادی در ر بار باز و بسته کردن شیر اب اصراف می شده است .

به طور کلی در دنیای اموز می توان گفت که شیرالات خارجی و ایرانی تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند حتی گاهی کیفیت جنس های ایرانی نیز بهتر است زیرا امروزه اکثر کمپانی های خارجی سفارش خود را به کارخانه های چینی می دهند و محصول تحت لیسانس همان کشور در چین ساخته می شود. در این راستا میتوان شیرآلات و اتصالات رساکالا را معرفی نمود که دارای طراحی زیبا و طول عمر زیاد است.

یکی از جدیدترین مدل‌هایی که این روزها در بازار شیرآلات پرطرفدار است و نظر خیلی از خریداران را جلب می‌کند دوش‌های دارای ماساژور هستند که کاملا مانند جکوزی عمل می‌کنند. این دوش‌ها دارای یک صفحه به موازات لوله اصلی دوش هستند که روی این صفحه چندین دوش کوچک متحرک قرار گرفته‌اند که با فشار آب محل شست‌وشو را ماساژ می‌دهند و شدت آب نیز در آنها قابل کنترل است و شرکت رساکالا نیز از بهترین آن ها را در اختیار مشتریان قرار داده است.

مهم‌ترین فاکتور خرید؛ طراحی 
با وجود مدل‌های زیبایی که در مغازه‌های خیابان شیراز (بورس شیرآلات) وجود دارد به گفته فروشندگان انگار این روزها تنها ملاک خریدار برای انتخاب شیرآلات طراحی‌های متنوع و زیبای آنها است؛ چرا که تقریبا تمام شیرآلات، چه ایرانی و چه خارجی از حد مناسبی از کیفیت و مرغوبیت برخوردارند و در واقع تفاوت آنچنانی هم در قیمت با یکدیگر ندارند.
طراحی مدل‌های جذابی که الهام گرفته از طبیعت هستند، مدل‌هایی که شباهت‌های بسیاری به پرندگانی چون پنگوئن دارند یا مدل‌های متنوع دیگری که تداعی کننده آثار تاریخی معروف جهان هستند. حتی یک مدل بسیار زیبا و پرفروش هم وجود دارد که برگرفته از یک بادبزن ساده چینی است. تمام اینها به خلاقیت طراحان برمی‌گردد و به نظر می‌رسد امروزه مهم‌ترین ملاک خریدارها قرار گرفته است.شرکت رساکالا با طراحی های ویژه در راستای جلب رضایت و خشنودی شما قدم برمیدارد. هرچند مدل‌های تک و سفارشی هم وجود دارند که برای مشتریان خاص ساخته می‌شوند. مثلا یک تک دوش سفارشی به تنهایی در حدود ۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد چرا که با نگین‌های گران قیمت تزئین شده است و به سفارش یکی از معروف‌ترین برندهای دنیا همچون جسی یا دنیل ساخته شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید