اتصالات, اخبار, لوله

انشعاب گیر لوله کاروگیت چیست؟

انشعابگیر فاضلاب

انشعاب گیر لوله کاروگیت

لوله های کاروگیت بعد از نصب و خوابانده شدن در بستر زمین آماده انتقال فاضلاب و آبهای سطحی می شوند به همین جهت برای اتصال به شبکه فاضلاب خانگی یا ساختمان قطعه ای به نام انشعاب گیر مورد استفاده قرار می گیرد که رابطه میان خط اصلی فاضلاب با انشعاب فاضلاب خانگی می باشد.

این قطعه انشعاب گیر بر روی لوله کاروگیت نصب می گردد و به وسیله یک زانو و یک لوله که از زیر ساختمان به خیابان هدایت شده پساب و فاضلاب های خانگی را به داخل خط اصلی هدایت می نماید.

این قطعه تحت عنوان انشعاب گیر لوله های کاروگیت از مصرف بالائی برخوردار است و طراحی و روانکار را به حداکثر زیبائی و کارآمدی خود می رساند.

انشعابگیر لوله کاروگیتی

سایز های مختلف انشعاب گیر

انشعاب گیری لوله های فاضلابی به کاروگیت در سایز های مختلف به صورت زیر تولید می گردند که در زیر به آنها اشاره مینمائیم :

  • انشعاب گیری سایز ۱۱۰ میلیمتر
  • انشعاب گیری سایز ۱۲۵ میلیمتر
  • انشعاب گیری سایز ۱۶۰ میلیمتر
  • انشعاب گیری سایز ۲۰۰ میلیمتر

طریقه نصب انشعاب گیر فاضلابی

انشعاب گیر ها قطعاتی هستند که برای اتصال فاضلاب های ساختمان به محل خط اصلی یا همان جمع کننده فاضلاب میتوان ازآنها استفاده نمود و سایزهای انشعاب گیر بسته به سایز خط جمع کننده فاضلاب باید انتخاب شود. سایز های انشعابگیر بسته به سایز خط جمع کننده فاضلاب دربیرون ساختمان که حداکثر سایز ۴۰۰ می باشد میتوان متفاوت باشد.

نحوه نصب انشعابگیر در مواردی که لوله کاروگیت خط جمع کننده ی ما باشد به راحتی انجام می پذیرد اما در مواردی که خط جمع کننده از جنس بتن باشد این مسئله کاملا منتفی میگردد و از روش های دیگری برای نصب فاضلاب ساختمانی به جمع کننده ی نهایی باید استفاده نمود. لوله های کاروگیت از نظر داشتن بدنه ای از جنس پلی اتیلن به راحتی سوراخکاری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید