اخبار, دکوراسیون

از بین بردن بی حالی رنگ خنثی در دکوراسیون

رنگ های خنثی

زمانی بود که دکوراسیون تمام خانه ها کرم و قهوه ای بود اما جدیدا دکوراسیون اغلب خانه ها به سمت مدرن گرایی و استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید و طوسی رفته است. قبل از بررسی سوالات، باید اطلاع داشته باشید که رنگ های خنثی با گذشت زمان کمی خسته کننده می شوند به ویژه در زمستان که آفتاب کم تری وارد منزلتان می شود.

دکوراسیون

با کمترین هزینه چگونه رنگ را وارد دکوراسیون سفید و طوسی کنم؟

ساده ترین و کم هزینه ترین راه خوشامدگویی به رنگ ها در خانه خرید کوسن های رنگی برای مبلمان سفید یا طوسی شما می باشد. این راهکار جدیدی نیست و بارها در رساکالا درموردش صحبت کرده ایم.

برای مبلمان طوسی ام ۱۲ رنگ کوسن خریداری کرده ام ولی زیاد جالب نشده است. ایراد کار کجاست؟

دوازده رنگ کوسن خیلی زیاد است درست است که تمایل دارید رنگ را وارد منزلتان کنید اما زیادروی هم جالب نیست. وجود رنگ های زیاد در دکوراسیون موجب اذیت کردن چشم می شود یا اغتشاش بصری ایجاد می کند. رنگ هایتان را به دو تا سه رنگ تخفیف دهید. رنگ هایی را انتخاب کنید که باید یا مکمل باشند و یا هم خانواده بعد موزون با رنگ های انتخابی چند اکسسوری دیگر مثل شمع، گلدان یا آثار هنری به دکوراسیون سفید و طوسیتان اضافه کنید.

ایجاد تنوع بیشتر در دکوراسیون سفید و طوسی

دنیای پارچه ها بسیار وسیع و گوناگون است و این یعنی کوسن ها هم دنیای بزرگی دارند. بافت های متعدد پارچه را امتحان کنید. به طور مثال اگر یک یا دو مبل با طرح راه راه دارید یک کوسن راه راه به کوسن هایتان اضافه کنید، چنانچه کاغذ دیواری گل گلی دارید دو کوسن گلدار به آن ها اضافه کنید. سعی کنید هماهنگی بین بافت را در منزلتان رعایت کنید و در استفاده از بافت های مختلف پارچه زیاده روی نکنید یک یا دو طرح کفایت می کند. از کوسن ها با شکل های گوناگون دایره و مثلث هم می توانید استفاده کنید. بهتر است کمی روزمرگی را به چالش بکشید!

هم تنوع ایجاد کنیم و هم حال و هوای زمستانی داشته باشیم

قطعاً تا به الان با کوسن های پشمالو آشنا شده اید آن ها زمستانی ترین حال و هوا را برایتان ایجاد می کنند ولی بیایید و کمی به تلفیق دکوراسیون مدرنتان با دکوراسیون سنتی بیاندیشید. کوسن های بافتنی انتخاب مناسبی هستند، هم رنگ های شاد و مختلفی دارند و هم حس گرما به منزلتان می بخشند.

راه کارهای دیگر اما با هزینه های بالاتر

از مبلمان های تک رنگ استفاده کنید. شاید این مبلمان ها را با نام مبلمان های آبنباتی بشناسید. یک ست میز عسلی زرد تهیه کنید و یک اثر هنری که رنگ زرد در آن بیشتر باشد. بهتر است مینیمال باشد تا با استایل مدرن دکوراسیونتان همخوانی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید