اخبار, رباتیک

اختراعات شگفت انگیز سال ۲۰۱۷

اختراعات

اختراعات خارق العاده در سال ۲۰۱۷

شاید شما دلتان بخواهد در سال های اولیه اختراعات باشید و حس هیجان اولیه استفاده از آنها را تجربه کنید.باید به شما گفته شود که در سال ۲۰۱۷ وسایل مهمی که می‌توانند تاریخ را تغییر بدهند اختراع شده اند. بسیاری از این وسایل هنوز در ابتدای راه خود هستند و تا تکامل راه زیادی در پیش دارند. سال ۲۰۱۷ برای آن‌ها مثل سال ۱۹۰۳ است برای هواپیما است.اما با کمی صبر و حوصله میتوان اختراعات شگفت انگیزی را در این دنیای مدرن تجربه کرد.

برنده کسی است که این موقعیت‌ها را به سرعت شناسایی کند و با تجاری‌سازی این ایده‌ها، نام خود را در باشگاه نوآورها به ثبت برساند. بیایید با هم سری بزنیم به ۱۰ اختراع برتر سال ۲۰۱۷ که هر کدام یک تجربه بی‌نظیر را به ما ارائه میدهند.

۱پوست مصنوعی

برای اکثر مردم دنیا حس درد از بدترین اتفاق های زندگی آنهاست و برای ما تجسم دنیایی بدون درد شبیه به بهشت است اما همین که پوست انسان میتواند احساس درد را تشخیص دهد در حفظ سلامتی بسیار اهمیت دارد.

اگر ماشین‌ها و ربات‌ها هم می‌توانستند درد را احساس کنند، می‌توانستند خود را از آسیب در امان بدارند، درخواست ترمیم بدهند یا خودشان را تعمیر کنند. امروزه به وسیله پوست کشسان میتوانیم این رویا را به واقعیت تبدیل کنیم.

در سال ۲۰۱۷ پوستی اختراع شد که تعداد زیادی سنسور دارد. این پوست، درست مثل پوست انسان خاصیت کشسانی دارد و می‌تواند احساساتی مانند فشار، گرما، خراش و نرمی و سختی اجسام را تشخیص بدهد.

به لطف این پوست ربات‌ها می‌توانند متوجه بشوند که شیئی بسیار داغ است و از لمس آن اجتناب کنند. برای مثال خودروی شما مثل یک اسب از آسیب دور میماند. شاید در آینده لازم باشد همراه با سوخت، کمی مُسکن هم در باک خودروهایمان بریزیم!

پوست مصنوعی

۲پنل خورشیدی شفاف

در سال ۲۰۱۷ یک پنل خورشیدی اختراع شد که مثل شیشه است و می‌توانید آن را روی پنجره خانه نصب کنید. معمولا پنجره‌ها بیشترین مساحت بیرونی ساختمان‌ها را تشکیل می‌دهند.یک کاربرد خارق العاده دیگر از این پنل‌ها در شیشه های خودرو است که میتواند آن را به منبع تامین انرژی تبدیل کند. این پنجره‌های خورشیدی می‌توانند انرژی لازم برای تهویه مطبوع خودرو را تامین کنند. با استفاده از این پنل ها میتوانید به راحتی از کولر و یا بخاری ماشین خود استفاده کنید و تگران اتلاف انرزی نباشید.

۳-اثر انگشت اتمی برای کالاها

امروزه در کشورهایی مانند ایران که نمایندگی قابل اعتمادی وجود ندارد به سختی میتوان با خریداری یک جنس از اصل بودن آن اطمینان حاصل کرد.امروزه محققین موفق شده‌اند که با لایه‌ای نازک از گرافین به ضخامت یک اتم، الگویی منحصربه‌فرد تولید کنند که درست مثل اثرانگشت انسان عمل می‌کند. اگر از این الگو با فلش عکس بگیرید، تلفن همراهتان می‌تواند اصل بودن یا نبودن محصول را به شما نشان دهد.

نور فلش اتم‌های «اثرانگشت اتمی» را برانگیخته می‌کند و این لایه از خود نور متصاعد می‌کند. از آنجایی که این الگو تصادفی است، پرتو متصاعد شده از هر محصول منحصربه‌فرد خواهد بود.هیچ‌کس (حتی خود شرکت) نمی‌تواند این الگو را کپی کند. تولید آن بسیار ارزان است و همه مردم میتوانند به سادگی می‌تواند از این اثرانگشت‌ها استفاده کند.

محققین امید دارند که با این فناوری از آسیب چند میلیارد دلاری محصولات تقلبی به اقتصاد جهان پیشگیری کنند.

۴خیابان‌ها شارژر می‌شوند!

فرض کنید سوار بر خودروی برقی می­شوید و از خانه خود بیرون می‌روید.شما در تمام روز را به گشت‌وگذار می‌پردازید و خیلی دیر به منزل برمی‌گردید. اما متوجه میشوید که شارژ خودرویتان کم که نشده و جالب تر اینکه بیشتر هم شده است.

اختراع جدید شارژ وایرلس جدید به خودروها این اجازه را میدهد که در حین حرکت به طور اتوماتیک شارژ شوند. در این اختراع شارژرهای بدون سیم در تمام خیابان‌ها وجود دارند و باتری تمامی وسایل نقلیه را شارژ می‌کنند.

این فناوری می‌تواند برای شارژ کردن تلفن‌همراه یا لپ تاپ شما هم مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب یکی از بزرگ‌ترین مشکلات امروزی ما، یعنی کمبود شارژ حل خواهد شد.البته باید ذکر شود که برای استفاده از این خدمات مالیتی از شما اخذ خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید