اتصالات, اخبار, لوله

روند ساخت لوله پلی اتیلن دوجداره

پلی اتیلن

اتصال دهنده های لوله اسپیرال

در این عصر اتصال دهنده های پلی اتیلن بیشتر مورد استفاده در شبکه های آبی و فاضلابی حاوی ۴قسمت می باشد:

  1. انشعاب دهنده ها
  2. منهولها
  3. کوپلرها
  4. سیفونها

خصوصیا ماده های اولیه مورد استفاده در همه ی اتصال دهنده ها یکی و همان ماده اولیه مورد استفاده برای لوله ها می باشد همه ی تست های ضروری برای وارسی ماده اولیه مورد استفاده بابت ساخت لوله و اتصال دهنده ها هم بایستی با دقت انجام شود.
بکارگیری مواد ضایعات ساخت مشابه در صورت شست شوی کامل و نبودن اشیاء خارجی تا مقدار ۵٪ حجمی امکانپذیر می باشد.(لذا پیشنهاد می شود به منظور کیفیت بالا لوله ها و اتصال دهنده ها و بهرهگیری از بیشترین عمر بهرهبرداری از ضایعات استفاده نکنید)

اتصال لوله های دو جداره به یکدیگر در طول خط لوله طبق مشخصات زیر صورت می پذیرد.

پلی اتیلن

اتصال دهنده کوپلینگی:

این پیوستگی به شکل حلقه هایی از نوع پلی اتیلن مناسب با ابعاد لوله ها است که براثر گرما  انقباض یافته و به شکل شرینگ کار می کند و به سطح بیرونی لوله ها، در نقطه اتصال تماما سفت شده و موجب اتصال لوله و از نشتی سیالات درون آن پیشگیری می نماید.

اتصال دهنده الکتروفیوژن

این اتصال دهنده ها ازکوپلینگ ها ضخیمتر است و مناسب با ابعاد لوله است و در ابعاد متعدد هم تغییر می کند.یعد از قرار گرفتن آنها در نقطه اتصال، با یاری قدرت الکتریکی داغ شده و موجب جوش خوردن این اتصال دهنده ها به لوله ها می شود.

اتصال دهنده رزوه ای

که در بخش انتهایی لوله ها به شکل پیچ ومهره رزوه شده و با چرخیدن لوله ها در درون همدیگر به هم وصل می گردند و جهت آب بند نمودن این بخش از کوپلینگ یا سیستم اکسترودینگ بهره گرفته می شود.

اکسترودینگ

در این مدل اتصال با اکسترودر های دستی ماده های گداخته شده پلی اتیلن میان شکافهای درون و بیرون لوله ها تزریق شده و موجب جوش خوردن و متصل شدن لوله ها می‌شود.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “روند ساخت لوله پلی اتیلن دوجداره

دیدگاهتان را بنویسید