اخبار, رباتیک

خانه ای رویایی!!!(بخش اول)

خانه های هوشمند

پیشرفت روز افزون در عرصه صنعت هوشمندسازی ساختمان ، آسایش و رفاه خانه را به همراه با صرفه جویی در مصرف انرژی به ارمغان آورده است.خانه ای که مانند یک خدمتکار تمامی سعی و تلاش خود را میکند تا بهترین و بیشترین خدمات را به شما ارائه دهد و شما بیشترین لذت را از زندگیتان ببرید.خانه های هوشمند هر روز پیشرفته تر می شوند.نمایشگاه CES سال گذشته تماما در مورد دستگاه الکسا ساخته شرکت آمازون بود.کار این دستگاه در زمینه تشخیص هوشمند گفتار می باشد و می تواند کمک زیادی در جریان زندگی به بشریت انجام دهد و به نوعی دستیار هوشمند انسان خواهد بود.در سال ۲۰۲۵ اتاق شما با گرمای خورشید گرم و روشن می شود یا حداقل این چیزی است که به نطر می رسد به لطف چراغ های پیش برنامه ریزی شده که نور صبحگاهی را تقلید می کند.ترموستات که به طور خودکار اتاق را گرم می کند تا به طور طبیعی بیدار شوید.

خانه هوشمند

امکانات خانه هوشمند در سال ۲۰۲۵:

در سراسر خانه تمامی وسایل از جمله حمام، آشپزخانه، گاراژ ،چراغ و لوازم خانگی به طور خودکار به عمل می کنند. قهوه شروع به دم می کند یخچال شما به شما یادآوری می کند که کدام مواد مغذی کم است و می پرسد آیا مایلید آنها را به لیست خرید خود اضافه کنید؟؟؟

هنگامی که از خانه خود برای رفتن به محل کار خارج می شوید ، سیستم امنیتی در خانه شما عمل می کند. درب ها و پنجره ها به طور خودکار قفل می شوند. لوازم خانگی به حالت صرفه جویی در انرژی تبدیل می شوند. در راه بازگشت از کار، زمانی که خانه شما احساس می کند که شما ۱۰ دقیقه دیگر به منزل می رسید،خانه تان برای ورود شما آماده می شود. ترموستات وارد سیستم می شود، سیستم زنگ خطر غیرفعال می شود و آلبوم مورد علاقه شما شروع به پخش روی استریو می کند.تکنولوژی هر روزه دارد بیشتر از قبل به زندگی ما گره می خورد.دانشمندان و مخترعان با دستگاه ها و لوازم مربوطه خودشان بیش از پیش کنترل منازل را در دست می گیرند.اینترنت اشیاء به عنوان بخشی از زندگی ما می تواند در آینده زندگی را هوشمندتر کند و باعث می شود ما در ارتباط با یکدیگر اشتیاق بیشتری داشته باشیم .در اینجا چند راه وجود دارد که خانه های ما با تنظیمات ما سازگار می شوند.

لوازم خانگی ما دقیق تر می شوند

بیایید با آن مواجه شویم: گوشی های هوشمند در حال حاضر بخش مهمی از زندگی ما هستند. سیستم های تهویه مطبوع، یخچال، واشر و برخی از سیستم های سرگرمی با عملکرد هوشمند در حال حاضر در دسترس هستند. اما در آینده وسایل خانه هوشمند و به یکدیگر متصل خواهند شد. در آینده، حتی میزهای پلاستیکی  عملکردی هوشمندانه ای خواهند داشت.شما می توانید ظرف را در هر نقطه بر روی یک سطح قرار دهید و تشخیص دهید در آن چه چیزی و به چه مقداری است و شروع به گرم کردن آن در دمای مناسب می کند.یخچال هوشمند شما به شما در مورد تاریخ انقضا خوراکی ها هشدار می دهد مثلا به شما اطلاع می دهد که تاریخ انقضاء شیر گذشته است. تمام این اطلاعات به طور یکپارچه به لوازم و یا سطوح اطراف آنها ادغام خواهند شد. به عنوان مثال، یک روز بطری مواد شوینده شما می تواند یک صفحه نمایش انعطاف پذیر با دستورالعمل های استفاده شده داشته باشد که برای کدام از قسمت های خانه می توانید استفاده کنید.

خانه هوشمند

از خانه تان و آنچه در آن است محافظت کنید

به صورت آنلاین متوانید خانه و تمامی محتوای درون آن را بیمه کنید یا اگر مستاجر دارید این کار را برایشان انجام دهید به صورت آنلاین.

برای اطلات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید