اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

دستاورد جذاب کمپانی DJI

پهپاد

کمپانی DJI‌

پهپاد آتی کمپانی DJI‌، معروف به Mavic2، قرار است تجهیز به ماژول دوربین دیگری در دو طرف باشد تا از اصابت آن با مانع ها پیشگیری کند. با نصب ماژول دوربین نوین، Mavic2 دارای زاویه دید۳۶۰درجه خواهد بود و در هنگام پرواز امنیت بیشتری در اصابت با مانع ها خواهد داشت.

پهپاد

Mavic Air و Mavic Pro

سال ۱۳۹۶، DJI‌ پهپاد ماویک‌ایر با توانایی فیلمبرداری ۴K معرفی کرد. Mavic Air پهپادی نیمه‌ حرفه‌ای است که علاقه مندان آن، آرزوها و احتیاجات زیادتری از آن متصور هستند و لیستی از تقاضاهای خود را برای DJI‌ فرستاده اند. گویا دی‌جی‌آی هم، این تقاضاها را بی جواب نگذاشته است و قرار است خط تولید آتی خود را جهت پهپاد حرفه‌ای بعد از خود یعنی Mavic Pro راه افتاده شد. همانا تصویری منسوب به Mavic Pro از سوی DJI‌ انتشار داده شده که دارای بازوهای تاشو شبیه به Mavic Air است و DJI‌ قصد دارد Mavic Pro را به اسم ماویک ۲ ارائه دهد. ماویک ۲ قرار است تجهیز شده به ماژول دوربین در دو طرف به بازار عرضه شود و با وجود دوربین که در پشت سر قرار دارد و ماژول دوربین نوین، زاویه‌ی دید۳۶۰درجه‌ای نسبت به اصابت با مانع ها در دسترس خواهد داشت. اشخاصی که پهپاد آنها با درخت اصابت کرده است، اطلاع دارند که امنیت اصابت با مانع ها به شکل ۳۶۰درجه برای یک پهپاد چقدر مهم است.

Mavic2

ماویک ۲ هم مثل ماویک‌ایر جهت فیلم برداری سینمایی استفاده می شود. با درنظر گرفتن به تصویری که از Mavic2 انتشار داده شده، در ظاهر طرحریزی آن همانند به پهپاد  Karma‌ گوپرو است. پهپاد Karma گو پرو به غیر از توانایی تا شدن، از یک ثابت کننده ی جدا شونده هم استفاده می کند. چنین طراحی به شما این قابلیت را می دهد تا هم پهپاد را با ماژول دوربین و هم بدون آن استفاده کنید. همین طور با این طرحریزی نوین احیانا یک حسگر بزرگتر هم روی این پهپاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

قیمت و تاریخ عرضه

همچنان اطلاعاتی درباره ی با بهاء و تاریخ ارائه ی این پهپاد به شکل رسمی اظهار نشده است. هرچند قبل از این قرار بود کمپانی DJI‌  در گردهمایی بزرگ، ویژگی ها و اطلاعات زیادتری درباره ی پهپاد آتی خود عرضه کند، اما مدتی بعد کمپانی اظهار کرد تایم رونمایی را به تعلیق انداخته است. به احتمال زیاد در آینده نه چندان دور از Mavic2 رونمایی خواهد شد و دوستداران بایدستی همچنان شکیبا باشند. در مورد قیمت Mavic Pro نیز به شکل رسمی اخباری منتشر نشده است. چنانچه Mavic2 بهایی برابر ۹۹۹دلار داشته باشد، آیا دوستداران و علاقه‌مندان از این قیمت استقبال خواهند کرد؟ بایستی منتظر باشیم تا کمپانی DJI‌ اطلاعات دقیقتری از تاریخ عرضه و بهای Mavic2 ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید