اخبار, دکوراسیون

سرویس ناهارخوری مناسب خانه شما

دکوراسیون

چیدمان میز ناهارخوری

فضای ناهارخوری یک مکان بسیار کاربردی است. مکانی که ما غذا می خوریم، دور هم جمع می شویم ، مطالعه می کنیم و گاهی کار می کنیم. زمان چیدمان فضای ناهارخوری بایستی به آن چه که می خواهیم از فضا و محیط به دست بیاوریم توجه کنیم، چرا که همه عناصر موجود در فضا به نوعی می توانند در انتخاب سرویس ناهار خوری مناسب خانه تاثیر گذار باشند.

امکان دارد اغلب افراد ترجیح دهند آشپزخانه بزرگ تری داشته باشند تا میز ناهارخوری خود را نیز در این محیط قرار بدهند، ولی نکته ای که کارشناسان شرکت رساکالا آن تاکید می کنند این است که هدف بایستی بیشتر شدن ارتباط اعضای خانواده در محیط دورهمی باشد. در کشورهای اروپایی به نوعی این محیط را برای محیط کار در خانه هم فراهم می کنند و باید توانایی جای دادن ابزار ساده کار همچون لپ تاب و یا دفاتر ساده را هم داشته باشد، همین علتی برای طراحی میزهایی است که با طرح کشویی بودنشان چند منظوره به حساب می آیند. لذا بایستی دقت داشته باشید که در دکوراسیون های امروزی، بایستی همیشه بیشتر از یک کارایی را برای وسایل خود قائل شوید، به خصوص آن هایی که بامحدودیت فضا روبرو هستند.

دکوراسیون

انتخاب میز ناهارخوری

مشاوران شرکت رساکالا به شما توصیه را می کنند که قبل از هر گونه انتخاب و خرید میز ناهارخوری، اول ابعاد فضای غذاخوری را در نظر گرفته بعد با ابعاد میز مورد احتیاج خود مطابقت دهید و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

بعد از خرید میز، صندلی ها بایستی متناسب با اطراف میز انتخاب شوند و مکمل و هم سبک با میز باشند. به طور واضح می توان گفت که شما خواهان صندلی هایی هستید که راحت باشند، به ویژه اگر دوست دارید پس از میل غذا مدتی با خانواده گرم گفت و گو و ایجاد محیط صمیمی شوید. ارتفاع مناسب صندلی و تناسب آن با میز از جمله نکات بسیار اساسی است که حتما بایستی به آن دقت کنید.

چیدن مناسب میز ناهارخوری

فرش هم می تواند سهمی از چیدمان داشته باشد. یک فرش زیبا که دارای گل هایی در کناره کادر آن است در رنگ بندی و انتخاب رنگ میز و صندلی اثر گذار می باشد. این انتخاب، مناسب کسانی است که به چیدمان کلاسیک می اندیشند. برای کسانی که به سبک مدرن علاقه مندند استفاده از سرامیک و سنگ روشن با بندهای مشکی و با رفلکس مناسب می تواند با ایجاد درخشش، نور دو چندانی به محیط می بخشد. استفاده از پارکت می تواند عامل مشخص کننده در رنگ سرویس ناهارخوری شما باشد. مثلا پارکت با طرح چوب و تم قرمز، برای ایجاد کنتراست مناسب در محیط به میز و صندلی ناهارخوری با رنگ سفید احتیاج دارد. ولی برای ایجاد هارمونی، انتخاب رنگ خود رنگ (چوبی) مناسب ترین گزینه می باشد. که تلفیق آن با نور سفید تناسب رنگی زیبایی را ایجاد می کند.

اگر فضای شما بسیار کوچک است می توانید از میزهای نیم دایره استفاده کنید که در کنار دیوار قرار می گیرند. در این حالت می توانید فضای غذاخوری کوچک برای خود بسازید.

ترفندهای زیرکانه در طراحی فضای غذاخوری

  • استفاده از آینه در فضای ناهارخوری پیشنهاد نمی شود. به دلیل اینکه در حین صرف غذا موجب کنجکاوی و حواس پرتی می شود.
  • یک تابلوی هنری، فضای خالی را پر می کند و اتاق شما را زیباتر می کند.
  • لوازم جانبی، این لوازم هر چند کوچک می تواند رنگ و بوی فضا را عوض کند. انتخاب صحیح آن حس دلچسبی به شما خواهند داد.
  • وجود پنجره در فضای ناهارخوری حس خوبی را به افراد می دهد، دیدن منظره ای زیبا که شاید با چند گلدان کوچک ایجاد شده باشد ، نور مناسب و همچنین تهویه خوب، هنگام صرف غذا لذت آن را دو چندان می کند.
  • روشنایی نیز در یک اتاق غذاخوری و یا ناهار خوری بسیار مهم است، لذا از آویز یا لوستر در بالای میز را فراموش نکنید.
  •  در حالت کلی همواره بهتر است که مبلمان غذاخوری در نزدیکی آشپزخانه بوده و مبلمان نشیمن در مکان دورتری قرار گیرد تا از دید و تهویه بهتری برخوردار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید