اخبار, تکنولوژی هوشمند

مجسمه ی دیجیتالی

اقدام جذاب یک هنرمند آمریکایی

یک هنرمند آمریکایی به اسم متیو مور، یک مجسمه ی دیجیتالی طراحی کرده که توانایی این را دارد که چهره های متعددی را عکسبرداری کرده و به نمایش بگذارد. بر طبق تحقیقاتی که به تازگی در آمریکا انجام شده است، اغلب افراد جامعه، از نمایش چهره خود در مکان های عمومی احساس خوشایندی ندارند، از این رو ارائه این مجسمه می تواند تا حدی به مقابله با این موضوع کمک کند.

این مجسمه دیجیتالی با نمایش چهره ها طراحی شده است و سازنده ی آن به نام متیو مور، اعلام کرده که این سازه را به منظور پذیرش چهره ها پایه گذاری نموده و می بایست تمامی افراد جامعه، معایب خود و شیوه ی ارائه خود به جهان را قبول کنند.
این اثر که با عنوان “همانطور که هستیم” ارائه شده، یکی از مجسمه های جالب در شهر کلومبوس اوهایوی آمریکا می باشد که بسیاری را برای تماشای آن به سمت خود جذب کرده است.

مجسمه

عملکرد

این مجسمه حدود ۴٫۳ متر ارتفاع دارد و از نوارهای نمایشگر فوق العاده روشن تشکیل شده است که شامل ۸۵۰ هزار چراغ LED می باشد. صفحه نمایش های مجسمه ی دیجیتالی برای تشکیل یک سر سه بعدی جمع آوری شده است که دارای ساختاری منحنی شکل هستند.
بازدیدکنندگان برای نمایش چهره ی خود، به غرفه ی پشت مجسمه رفته و به وسیله ی ۲۹ دوربینی که در درون آن تعبیه شده است، تصویر پرتره ای به یکباره عکسبرداری می کنند. این تصاویر بعد از ثبت همه با هم بر روی یک مجسمه ی سه بعدی چهره قرار می گیرند و تمامی جزئیات صورت به همراه خال و جوش را به نمایش می گذارند.

هزینه تمام شده

این مدل چهره توانایی دارد حدود ۱۰۰ هزار پرتره را در یک فضای ابری ذخیره کند و انتظار می رود تا حدود ۷ و یا ۱۰ سال آینده به فعالیت خود ادامه دهد. این پروژه به طور تقریبی ۱٫۵ میلیون دلار هزینه داشت و یکی از بزرگترین مجسمه های هنری و دیجیتال در این شهر به حساب می آیند.

در مجموع این مدل، راهکار خوبی برای ایجاد حس قدرت در میان بازدیدکنندگان می باشد، چرا که تا به امروز همواره مجسمه ی افراد قهرمان و قدرتمند ساخته شده است و این شیوه می تواند راه مقابله ای خوبی برای افرادی باشد که از نمایش چهره ی خود در انظار عمومی احساس خوشایندی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید