اخبار, دکوراسیون

بافت های مختلف در دکوراسیون

یک دکوراسیون خوب و موفق دارای بافت و طرح‌های جوراجور است. استفاده از طرح و بافت در طراحی داخلی باعث می‌شود شما فضایی متنوع و باروح داشته باشید. همچنین بافت از یکنواختی محیط کم می کند و محیطی به‌ دور از کسالت می‌آفریند. البته استفاده از بافت در طراحی داخلی قوانین خاص خودش را دارد. ما در این مقاله سعی داریم شما را با انواع بافت‌های اثربخش در محیط آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

دکوراسیون

بافت کنفی

کنف یک عنصر ارگانیک و طبیعی است که رنگی به رنگ خاک دارد و حضور طبیعت را خاطرنشان می کند. شما می‌توانید از کنف در پوشش کف منزلتان با موکت کنفی استفاده کنید و یا اینکه از اکسسوری‌های کنفی مانند جاکتابی در محیط زندگی‌تان استفاده کنید.

بافت خزدار یا پولیشی

این نوع بافت احساس گرما را به فضا تلقین می‌کند. می‌توان گفت بهترین نوع آن، پارچه‌های خزدار با طراحی مقتبس از پوست حیوانات هست. شما می‌توانید در فصل سرما از این بافت در محیط زندگی‌تان استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی، گرمای مطلوبی به محیط ببخشد.

بافت صیقلی و براق

بافت صیقلی مثل آینه، یکی از تاثیرگذارترین بافت‌ها به شمار می‌رود. این نوع از بافت به علت صیقلی بودن و انعکاس نور از خود، باعث می‌شود محیط روشن‌تر به نظر برسد و انعکاس نور به خوبی ایجاد شود. همچنین استفاده از آینه، موجب عمق دادن به اتاق می‌شود که همین امر کمک می‌کند فضاهای کوچک، بزرگ‌تر به چشم بیایند.

بافت توری و ظریف

نمی‌توان منکر زیبایی و ظرافت این بافت شد. بافت تور از سال های دور با ما همراه بوده است. استفاده از پرده‌های توری در هر محیط می‌تواند آن مکان را رؤیایی و زیبا کند. برای زیبایی بیشتر محیط زندگی‌تان توصیه می‌کنیم در جوار هر جنس پرده‌ای که انتخاب کرده‌اید حتماً از پرده‌های توری هم به‌عنوان یک مکمل باشکوه و سلطنتی استفاده کنید.

بافت چرمی و با اصالت

بافت چرم یکی دیگر از عناصری است که با الهام از طبیعت به محیط زندگی انسان آورده شده است. علاقه مندان این بافت باشکوه سعی می‌کنند با استفاده از تکه‌ای کوچک هم که شده است به حال و هوای خانه‌شان جان طبیعی ببخشند. چنانچه شما هم دوست دار این عنصر گرم و زیبا هستید می‌توانید از مبلمان ساخته‌شده با چرم مصنوعی در منزلتان استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید