اخبار, دکوراسیون

طراحی متفاوت برای آشپزخانه

دکوراسیون آَشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه را قلب خانه کنید!!!

از آنجا که آشپزخانه قلب خانه به حساب می آید و یکی از فضاهای محبوب و دلنشین خانم های خانه است پس باید در طراحی آن طرافت به خرج دهید تا خانه ای زیبا داشته باشید.طراحی دکوراسیون خانه و چیدمان وسایل منزل، یک وجه از زیبایی فضای خانه را تشکیل می دهد. اما وجه دیگر، حفظ نظم محیط و نگهداری از المان های دکوراسیون منزل در کنار ایجاد انرژی کافی در اتاق های خانه است. مطمئنا وقتی از محیط بیرون وارد خانه می شوید، دوست دارید همه چیز را مرتب ببینید و با قرار گرفتن در فضایی مطابق با علاقه و سلیقه خودتان، از تمام اجزای محیط زندگی تان انرژی مثبت دریافت کنید.ما در اینجا به شما راه کارهایی را جهت داشتن فضایی آرام بخش به شما دوستان نشان معرفی می کنیم.در طراحی آشپزخانه و یا بازسازی آن چند نکته طلایی وجود دارد که به شما کمک میکنند در عین ایجاد فضایی زیبا و شیک حداکثر کارایی را در محیط آشپزخانه داشته باشید.

راه کارهایی جهت داشتن فضای شیک و آرام

دکوراسیون

۱-از قبل فکر کنید

طراح داخلی، جکی هارگرو می‌گوید، «هنگام طراحی آشپزخانه، ابتدا کاربرد را مد نظر قرار دهید. او می‌گوید، «هیچ شکل ایده‌آلی برای آشپزخانه‌ وجود ندارد. چه راهرو مانند باشد، چه U شکل و چه L شکل، طوری طراحی کنید که بین سینک، یخچال و گاز مثلثی ایجاد شود و برای سهولت حرکت، فاصله‌ی بین آنها بیش از ۲ متر نباشد.»

۲- از فضای آشپزخانه خوب استفاده کنید

جکی می‌گوید، «بزرگ‌ترین اشتباهی که افراد در مرحله‌ی طراحی مرتکب می‌شوند این است که از فضا به خوبی استفاده نمیکنند. از هر گوشه و شکاف استفاده کنید. کابینت‌های سرپوشیده را تا سقف ببرید، به جای اینکه فضایی را بالای کابینت‌ها خالی بگذارید تا گرد و غبار بگیرند.» برای دسترسی راحت‌تر به قابلمه‌ها و تابه‌ها، کشو‌های عمیق در نظر بگیرید و جای کافی برای وسایل آشپزخانه در نظر بگیرید که اگر جا نباشد روی کابینت ها را اشغال خواهند کرد و باعث بی نظمی و آشفتگی در آشپزخنه می شود.

۳- به نور آشپزخانه توجه کنید

نورهای مهتابی و فلوئورسنت ، این نوع نورها درخشندگی چندانی ندارند و علیرغم روشنایی یکنواخت و ملایمی که تولید می کنند، برای دکوراسیونی زیبا و چشم نواز به هیچ وجه مناسب نیستند. نورهای مهتابی و فلوئورسنت، محیط را سرد و بی روح نشان می دهند و به این ترتیب انتظاری که از دکوراسیون خانه خودتان دارید، برایتان برآورده نمی شود. پس راه حل این است که از نورهای گرم تر، با درخشندگی ملایم استفاده کنید و حدالمقدور از ترکیب نورهای سفید و زرد در محیط بهره گیرید. در نتیجه با به کارگیری نورپردازی مناسب در محیط می توانید فضایی مناسب تر و خوشایندتر برای خودتان بسازید.بر خلاف اتا‌ق های دیگر خانه، نور بالا در آشپزخانه کافی نیست. در آشپزخانه، نباید نور از پشت سرتان بتابد و بر فضای کارتان سایه بیندازد. نور باید جلویتان بیفتد.چراغ‌های زیر‌کابینتی برای روشنایی آشپزخانه مناسب هستند، زیرا مستقیماً بر کانترها نور می‌اندازند. این نوع چراغ ها در طراحی آشپزخانه مدرن جای خود را پیدا کرده اند.و اگر بتونبد از نور طبیعی در طول روز بهره ببرید زیبایی آشپزخانه تان دو برابر می شود.

دکوراسیون

۴-فضا و سطوح

فضای روی کانتر هرچه بیشتر باشد بهتر است. سطحی انتخاب کنید که کار کردن رویش برایتان آسان باشد و از آن خوشتان بیاید. اما یادتان باشد که اگر سطح را کاشی کاری کنید تمیز کردن لای کاشی ها سخت است و سطوح فلزی هم راحت خش بر میدارند.نیازی نیست همه وایل آشپزخانه تان را به نمایش بگذارید مقداری از سطح پیش‌خان را برای آشپزی ذخیره کنید تا با آرامش بیشتری آشپزی کنید.

۵-منظره پنجره ها

وقتی شما از موهبت یک منظره ی طبیعی در فضای آشپرخانه تان بهره مند هستید پس آن را با پرده های ضخیم نپوشانید و از آن برای تبدیل شدن دکوراسیون آشپزخانه تان به یک فضای پر طرفدار استفاده نمایید و از منظره زیبا در هنگام آشپزی لذت ببرید.

دکوراسیون

۶-به فضای داخلی آشپزخانه رنگ اضافه کنید

نباید از تاثیر رنگ آشپزخانه در روحیات شما غافل شد.مصالح آشپزخانه معمولا رنگی خنثی دارند، اما این به این معنی نیست که آشپزخانه جایی کسل‌کننده است.
به‌جای استفاده از رنگ‌های سنتی بژ و سفید در سطح پیش‌خان، با انتخاب رنگ‌های آبی و سبز فضا را جذابکنید؛ حتی یک سطح چوبی می‌تواند گرما و رنگ به یک آشپزخانه تماما سفید ببخشد.می توانید از تابلو های رنگی زیبا برای روح بخشیدن به آشپزخانه تان استفاده کنید.هنگام انتخاب مواد و مصالح دیوار بالای سینک ظرفشویی و پیش‌خان، به رنگ‌ آن‌ها فکر کنید.کاشی‌ها در رنگ‌های متنوعی هستند، بنابراین بهترین راه برای اضافه‌کردن ته‌مایه‌ای از قرمز و زرد بدون تحت‌الشعاع قرار دادن فضاهایدیگر هستند.حتی لوازم ارزان‌قیمت مانند کاسه‌ها، تسترها، و چای‌سازها نیز می‌توانند در ایجاد فضایی جذاب کمک کنند.

دکوراسیون

۷-غذاخوری های دنج در دکوراسیون منزل

در دکوراسیون منزل به دلیل فعالیت های مختلف، حیطه بندی و تفکیک فضاها از اهمیت زیادی برخوردار است و از نشانه های طراحی هوشمندانه گنجاندن همه قسمت های کاربردی با در نظر گرفتن نیاز های مختلف در طول شبانه روز می باشد در فضاهای کوچک و در بعضی خانه های امروزی قسمت غذاخوری با آشپزخانه یا نشیمن تلفیق می شوند و یا به کلی نادیده گرفته می شود اما با راهکارها و ترفند های مختلف در نقاط مختلف منزل می توان مکانی دنج را برای غذاخوری یا صبحانه خوری با اشغال فضای کم و با امکانات محدود ایجاد کرده  و با تزئینات ساده گرما بخشید.انتخاب یک صندلی اپن با رنگ خاص و چشمگیر به خوبی می تواند در دکوراسیون آشپزخانه شما غوغا کند و آن را تبدیل به پر طرفدارترین بخش خانه ی شما کند.رسا کالا با عرضه میز و صندلی هایی با سبک مدرن و با کیفیت عالی می تواند شما را در در انتخاب کالای مناسب یاری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید