اخبار, تجهیزات ساختمان

طراحی در اقلیم معتدل و مرطوب

اینگونه خانه‌تان را بسازید!

ما در اقلیم معتدل و مرطوب، همان‌طور که از اسمش پیداست با بارندگی‌های فراوانی روبه رو هستیم. درنتیجه بایستی راهکارهایی برای در امان ماندن خانه‌ها از رطوبت پیدا کنیم.

طراحی خانه

ویژگی‌های اقلیم معتدل و مرطوب

  • بارندگی و رطوبت زیاد
  • اعتدال درجه حرارت
  • بارش رگبار در زمستان

 خانه را بر روی بلندی قرار دهید

در این مناطق برای در امان ماندن از رطوبتی که از زمین به کف خانه می‌رسد دو روش وجود دارد. یکی قرار دادن خانه ‌بر روی کف کرسی است که شامل سنگ‌های مستحکم می‌شود که مانع مناسبی برای پیشگیری از رطوبت بشمار می‌آیند. دیگری قرار دادن خانه ‌بر روی پیلوت است. به صورتی که باد از زیر خانه در جریان باشد.

اتاق‌ها را ایمن کنید

برای در امان ماندن اتاق‌ها از باران شدید بایستی ایوان‌هایی در اطراف خانه بسازید تا سقف ایوان‌ها از برخورد باران با دیوارها پیشگیری کند. همچنین در زمان تابستان ایوان‌ها فضای مناسبی برای نشستن برای اعضای خانواده هستند. شما می‌توانید با باز کردن پنجره‌ها در تابستان رطوبت داخل را خارج کنید و از سایبانی که سقف ایوان‌ها برای پنجره‌ها ایجاد کرده‌اند لذت ببرید.

نقش مصالح

در این اقلیم به علت اینکه با اختلاف دمای کم در شبانه‌روز مواجه هستیم احتیاج به استفاده از مصالح سنگین و باضخامت بالا نداریم. بهترین گزینه برای ساخت دیوارها مصالح سبک هستند. این مصالح باضخامت کم اجازه می‌دهند رطوبتی که به عمق دیوارها وارد شده است به راحتی در مقابل آفتاب و باد خشک شود.

اطراف خانه را باز بگذارید

خانه را در وسط حیاط بسازید تا به حد کافی کوران هوا در اطراف خانه در جریان باشد. جریان هوا موجب می‌شود رطوبت دیوار و پی خانه خشک شود. همچنین مسیر مناسبی برای هدایت آب باران شکل می‌گیرد که بازدارنده از رسیدن باران به پی خانه می‌شود. اگر محوطه ی زمین‌تان کوچک است و نمیتوانید فاصله کافی بین دیوار خانه و حیاط در نظر بگیرید پیشنهاد میکنیم تا جایی که ممکن است دیوارها را کوتاه بسازید تا جریان هوا به‌خوبی در گردش باشد. درصورتی‌که نگران امنیت خانه‌تان هستید از حفاظ‍های مخصوص استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید