اخبار, دکوراسیون

۱۰ نکته برای طراحی دکوراسیون حرفه ای منزل

طراحی دکوراسیون داخلی

۱۰قانون برای طراحی دکوراسیون مدرن و زیبا

امروزه طراحی دکوراسیون یکی از مسائل مهم برای خیلی افراد جامع محسوب می شود.باید دقت کنیم اینکه چه سبک هایی و چه رنگهایی را کنار هم قرار دهیم تا ترکیب جذابی را به وجود آوریم.رساکالا با توجه به سبک مدرن موجود در اروپا زرح هایی را برای شما مشتریان در نظر گرفته که در حین زیبایی راحتی شما هم فراهم می کند.

در این مطلب قصد داریم ۲۰ مورد از نظرات کارشناسان دکوراسیون داخلی را برای شما جمع بندی کنیم. باما همراه باشید؛ تا این ایده ها را بیشتر بشناسیم.

20 نکته در مورد طراحی دکوراسیون حرفه ای

ایده های کارشناسان دکوراسیون حرفه ای داخلی

۱ – نقاشی کردن دیوارها. کارشناسان دکوراسیون داخلی بر این عقیده هستند که رنگ آمیزی دیوارها، از سریع ترین و ارزان ترین راه های به وجود آوردن تنوع در طراحی داخلی منزل است. دیوار ها را با رنگ های پرانرژی و مناسب رنگ آمیزی کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها

نکات دکوراسیون حرفه ای داخلی

۲- وسایل را به صورت جفت انتخاب کنید. با این کار می توانید نظم را به منزل خود دعوت کنید. استفاده از وسایل تزئینی جف (مانند صندلی، گلدان، شعله های دیواری و دکوری های دیواری) در چیدمان و تزئین منزل مناسب است.

طراحی دکوراسیون

استفاده از گیاهان در دکوراسیون حرفه ای

۳ -خانه خود را با تزئینات طبیعی پر کنید. به گل ها و سنگ های طبیعی بیشتر فکر کنید. کارشناسان دکوراسیون داخلی بر این عقیده هستند که چرا از گیاهان وحشی و سنگ های لب رودخانه در منزل استفاده نکنند؟ طبیعت را در منزل، کنار خود داشته باشید.

طراحی دکوراسیون با گیاهان

چیدمان مبل در دکوراسیون حرفه ای

۴- جابجایی چیدمان وسایل منزل، کمک زیادی می کند. طرحی که برای مبل و میز و صندلی در نظر گرفته اید، تغییر دهید. مبل ها را از کنار دیوار خارج کنید و در بخشی از اتاق، در وسط بچینید. صندلی ها، تنها کاربرد پشت میز ندارند! در گوشه ای از اتاق برای تشکیل جمع گفتگو آماده کنید.

چیدمان مبل

نقش قاب عکس ها در دکوراسیون حرفه ای

۵- قاب عکس را تصحیح کنید. اگر اتاق را رنگ جدیدی زده اید، رنگ قاب عکس ها را نیز با رنگ اتاق هماهنگ کنید. اگر تغییری در رنگ اتاق نداشته اید، قاب عکس را از روی دیوار بردارید؛ رنگ مورد علاقه و متناسب با یک میز به آنها بزنید و روی میز، با طراحی زیبا بچینید.

نقش قاب عکس در دکوراسیون

استفاده از آینه در دکوراسیون حرفه ای

۶- به نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی بهترین کار برای اتاق های کوچک، از آینه استفاده کنید. آینه های بزرگ و قاب شده به دیوار در اتاق های کوچک به کار ببرید. این کار فضای اتاق را بزرگ تر نشان می دهد.

استفاده از آینه در دکوراسیون حرفه ای

نورپردازی در دکوراسیون حرفه ای

۷- همیشه از نورپردازی بهره بگیرید. حتی می توانید از چند شمع کوچک و ارزان استفاده کنید. این بدان معنی نیست که تمامی روشنایی های دیواری و آباژورها تعویض کنید! به راحتی می توانید با تغییر لامپ ها و رنگ آنها به نورپردازی جدیدی برسید. یک تنظیم کننده نور برای کم و زیاد کردن نور اتاق، بر روی دیوار نصب کنید.

نورپردازی

استفاده از پرده های زیبا در دکوراسیون حرفه ای

۸- کارشناسان دکوراسیون داخلی پرده هایی تا رو زمین پیشنهاد می کنند. اگر پرده های پنجره ها، به اندازه خود پنجره ها است، آنها را با پرده هایی از سقف تا زمین جایگزین کنید. این کار از اصول دکوراسیون پرده است. به این روش پنجره ها بزرگ تر و زیباتر می شود.

طراحی دکوراسیون

انتخاب کابینت در دکوراسیون حرفه ای

۹- برای کابینت های آشپزخانه رنگ بندی خاصی در نظر بگیرید. مثلا رنگ کابینت های بالایی را روشن تر از کابینت های پایینی انتخاب کنید. زیبایی خاصی به آشپزخانه می دهد.

انتخاب کابینت در دکوراسیون حرفه ای

ترکیب چند سبک در دکوراسیون حرفه ای

۱۹- ترکیب چند سبک دکوراسیون داخلی؛ در دکوراسیون داخلی معاصر از ترکیب سبک ها استفاده می شود. مثلا سبک سنتی و مدرن را با هم ترکیب کنید.

ترکیب چند سبک در دکوراسیون حرفه ای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید